Oppo R5s – usprawniona wersja smartfonu Chińczyków o grubości 4,85 milimetra

Oppo to jedna z tych chińskich firm, która tworzy wyróżniające się na tle konkurencji urządzenia. Doskonałym przykładem mogą być modele N1 i N3 z obracanym aparatem, czy R5 o grubości zaledwie 4,85 milimetra. Właśnie ten ostatni smartfon doczekał się terapii odmładzającej, wskutek czego powstał R5s z nieco lepszą specyfikacją od pierwowzoru. Czy mamy do czynienia z jakimikolwiek poważniejszymi zmianami?

Najbardziej charakterystyczny element Oppo R5, czyli bardzo cienka obudowa o wymiarach 148,9 x 74,5 x 4,85 mm, pozostała w R5s niezmieniona. Jedyną nowością jest nowa, szara wersja kolorystyczna, która wyparła srebrny wariant z oferty. Również ekran AMOLED dalej ma przekątną 5,2 cala oraz rozdzielczość Full HD.

We wnętrzu ponownie zagościł Snapdragon 615, jednak teraz został uzupełniony już o 3 GB RAM. Także ilość pamięci wbudowanej wzrosła – teraz mamy do dyspozycji aż 32 GB. Niestety nadal nie znalazło się miejsce na slot kart microSD. Warto wspomnieć, że Oppo R5s posiada aparaty 13 i 5 Mpix oraz baterię o małej pojemności 2000 mAh.

oppo-r5s

Na koniec chciałbym wspomnieć o cenie. Chińczycy oficjalnie wycenili swój nowy, ultrasmukły smartfon na 199 euro, co przy takiej specyfikacji nie jest wygórowaną kwotą. Jednak jeszcze nie wiadomo kiedy rozpocznie się przedsprzedaż (na stronie producenta widnieje informacja „wkrótce”).

źródło: Oppo przez GSM Dome, Pocketnow