Oppo R11 (Plus) najprawdopodobniej będzie pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 660 | Tabletowo.pl

Oppo R11 (Plus) najprawdopodobniej będzie pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 660

Dołącz do dyskusji 0

Przy okazji prezentacji Snapdragona 660, Qualcomm poinformował, że układ jest już dostępny dla producentów. A to sugerowałoby, że pierwsze smartfony z nim na „pokładzie” zobaczymy dosłownie za chwilę. I wiele wskazuje na to, że premierowym będzie Oppo R11 (lub Oppo R11 Plus).

Obecność Snapdragona 660 z układem graficznym Adreno 512 we wnętrzu tego modelu potwierdza AnTuTu, które przy okazji zdradza, że smartfon wyposażono także w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 20 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle. My wiemy jednak, że ten ostatni dostanie do „towarzystwa” jeszcze jedno „oczko”, choć najpewniej o nieco mniejszej liczbie megapikseli. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Color OS, bazującego na Androidzie 7.1.1 Nougat.

Oppo R11 w AnTuTu

Muszę przyznać, że osobiście nie mam pewności, czy to Oppo R11, czy może jednak Oppo R11 Plus napędany będzie przez Snapdragona 660 z układem graficznym Adreno 512. Bo choć AnTuTu sugeruje to pierwsze, to trzeba przypomnieć, że smartfon w wersji podstawowej przetestowano jeszcze w kwietniu w GFXBench (a przynajmniej tak nas przekonywano, że to właśnie ten model) i benchmark podawał, że sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 510, czyli Qualcomm Snapdragon 626 (660-tka też pracuje z zegarem 2,2 GHz, ale towarzyszy jej grafiką Adreno 512).

Dlatego najbardziej „rozsądną” wydaje się teoria, że Oppo R11 zostanie wyposażony w Snapdragona 626, a Oppo R11 Plus w Snapdragona 660. Byłoby to zresztą logiczne, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że bezpośrednich poprzedników, czyli Oppo R9S i Oppo R9S Plusnapędzają – odpowiednio – Snapdragon 625 i Snapdragon 653.

Z drugiej strony, informacja o 4GB RAM trochę nie „pasuje” do Oppo R11 Plus, ponieważ Oppo R9S Plus ma 6GB RAM, więc byłby to krok w tył.

Jak widać, jest trochę niejasności. Wkrótce powinny one jednak zostać rozwiane, ponieważ Oppo zaczęło już zapowiadać nadchodzącą premierę modeli R11 i R11 Plus. Na razie nie znamy konkretnej daty, ale niedługo producent na pewno ją nam zdradzi.

Źródło: Weibo przez The Android Soul, The Android Soul, PhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona