Oppo R11 i R11 Plus będą miały podwójny aparat główny | Tabletowo.pl

Oppo R11 i R11 Plus będą miały podwójny aparat główny

Dołącz do dyskusji 0

Smartfony Oppo z serii R9R9S to absolutne bestsellery. Tylko w styczniu producent sprzedał aż 3 miliony egzemplarzy Oppo R9S, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Czas jednak mija i powoli zbliża się moment, w którym trzeba będzie zaprezentować kolejną generację. Właśnie dowiedzieliśmy się o niej co nieco.

Po pierwsze, następcy Oppo R9S i Oppo R9S Plus nazywać się będą – odpowiednio – Oppo R11 i Oppo R11 Plus. Osobiście mnie to jednak wcale nie dziwi – przyzwyczaiłem się do tego, że producenci „skaczą” bez żadnych oporów w numeracji i potrafią „przeskoczyć” nawet z jedynki od razu na siódemkę (zob. ZTE Axon 7 i ZTE Axon 7 Mini). Jaki w tym cel? Nie wiem, ale jakiś na pewno.

Kolejną, jednak już dość przewidywalną nowością, ma być zastosowanie podwójnego aparatu głównego. Konkurenci od dłuższego już czasu to oferują, więc i Oppo w swojej – jak by nie patrzeć – flagowej serii też musiało. Niektórzy sądzą nawet, że producent wykorzysta tu zaprezentowaną podczas barcelońskich targów MWC 2017 technologię 5X Precision Optical Zoom, zapewniającą pięciokrotny, bezstratny zoom optyczny.

Oppo R11 i R11 Plus, analogicznie jak Oppo R9S i R9S Plus, mają zostać wyposażone w – odpowiednio – 5,5- i 6-calowy ekran, najpewniej AMOLED. ich sercem ma być ośmiordzeniowy, produkowany przy użyciu 14-nm procesu litograficznego procesor Qualcomm Snapdragon 660 (4×2,2 GHz + 4×1,9 GHz) z układem graficznym Adreno 512. Smartfony powinny też dostać 4GB (R11) lub 6GB (R11 Plus) RAM i co najmniej 64GB pamięci wewnętrznej (R11 Plus mógłby zaoferować nawet 128GB przestrzeń na pliki użytkownika, aczkolwiek osobiście w to wątpię).

Źródło: anzhuo przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona