Oppo postawi na Snapdragona 810 w swoim nowym flagowcu? | Tabletowo.pl

Oppo postawi na Snapdragona 810 w swoim nowym flagowcu?

Dołącz do dyskusji 0

Oppo to jedna z większych chińskich firm, która zajmuje się tworzeniem mobilnych urządzeń. Mimo że w porównaniu do Huawei czy Meizu jest znacznie mniej rozpoznawalna, to stara się tworzyć bardzo dobre konstrukcje. Warto wspomnieć, że trwają już zaawansowane prace nad nowym flagowcem z linii Find.

Pierwsze przecieki o nowym high-endzie Oppo pojawiły się w styczniu. Wówczas mieliśmy do czynienia ze szczątkowymi informacjami na temat specyfikacji, w której uwagę przykuwała głównie ilość RAM – 4 GB. Obecnie nie robi to już na nikim większego wrażenia, szczególnie po MWC 2015. Całość ma zasilać układ z linii Snapdragon 800, zapewne model 810.

Taki ruch będzie oznaczał chęć zapewnienia użytkownikom LTE Cat. 9, które właśnie znajduje się w topowym układzie Qualcomma. Jednak z drugiej strony ten SoC ma nadal problemy z przegrzewaniem się. Jedyny ratunek to ograniczenie częstotliwości taktowania rdzeni, chociaż to niezbyt dobre rozwiązanie. Mam nadzieję, że Oppo uda się ujarzmić ciepło tego procesora.

Oppo Find 9

Powyższe zdjęcie pokazuje, że Oppo Find 9 jest już w fazie testów u operatorów. Premiera zapewne odbędzie się w lipcu lub sierpniu, do tego czasu powinno się pojawić znacznie więcej szczegółów na jego temat.

* zdjęci tytułowe przedstawia Oppo Find 7

źródło: Gizmochina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona