Oppo opatentowało ekran bez ramek | Tabletowo.pl

Oppo opatentowało ekran bez ramek

Dołącz do dyskusji 0

Producenci ciągle starają się w swoich urządzeniach znacząco zmniejszać ramki. Dzięki temu najnowsze urządzenia mobilne stają się mniejsze, przy jednocześnie powiększonym ekranie. Kolejny krok poczyniło Oppo. Otóż chiński producent opatentował w swoim kraju ciekawą technologię. Na co ona pozwoli?

Oczywiście podobne patenty posiadają, co ciekawsze, giganci w produkcji zakrzywionych wyświetlaczy, czyli LG oraz Samsung. Jednak Oppo stworzyło coś nowego. Wytworzenie ekranu o wyjątkowo cienkich ramkach ma być możliwe, dzięki zastosowaniu nowej warstwy, którą producent nazwał „special light guide structure”. Myślę, że w praktyce oznacza to tyle, że nowe matryce będą znacznie cieńsze oraz delikatnie zakrzywione.

Uważam, że pomysł Oppo jest ciekawy. Przede wszystkim pozwoli stworzyć smartfony oraz tabletofony z wyjątkowo cienkimi ramkami, co obecnie jest jednym z ważniejszych poligonów na rynku mobilnym. W dodatku takie rozwiązanie jest lepsze niż w np. modelach Edge od Samsunga, w których koszt wyprodukowania ekranu jest nieporównywalnie wyższy. Choć czy ktokolwiek zainteresowany Galaxy S6 Edge spojrzałby na propozycję Oppo?

Patent został złożony w grudniu 2014 roku, jednak Oppo musi jeszcze trochę poczekać na przyznanie im oficjalnie patentu. Za pół roku możemy spodziewać się nowych urządzeń z tym wyjątkowym ekranem.

Oppo patent bezramkowy ekranNowe rozwiązanie Oppo pozwoli na stosowanie zakrzywionego wyświetlacza nawet w tańszych urządzeniach. Sądzę, że Chińczycy mają szansę zdobyć ogromną popularność, jeżeli zaprezentują jakiegoś budżetowca z takim właśnie ekranem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona