Czego nie zrobił Samsung, może zrobić Oppo. Są szanse, że Find X zaoferuje zakrzywiony ekran z notchem | Tabletowo.pl

Czego nie zrobił Samsung, może zrobić Oppo. Są szanse, że Find X zaoferuje zakrzywiony ekran z notchem

Dołącz do dyskusji 0

Samsung cały czas znajduje się w sukcesywnie pomniejszającym się gronie producentów, którzy nie kwapią się, aby wypuścić smartfon z wyświetlaczem z wycięciem w górnej części. Oppo Find X może być spełnieniem oczekiwań tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądałby flagowy Galaxy z ekranem z tzw. notchem.

Na razie nie zanosi się, aby Samsung zmienił swoją wizję „bezramkowości” – osobiście nie spodziewam się, że w najbliższej przyszłości wypuści na rynek smartfon z wyświetlaczem z wycięciem w górnej części. Wiele osób – ja w sumie też – jest jednak ciekawych, jak wyglądałby flagowy Galaxy z ekranem z tzw. notchem. Oppo Find X może zaspokoić naszą ciekawość.

Jak bowiem podaje południowokoreański serwis The Bell, który jest dość dobrze poinformowany, jeśli chodzi o wiarygodne doniesienia na temat nadchodzących nowości z interesującego nas segmentu, Samsung Display ma dostarczyć elastyczne ekrany OLED o przekątnej 6,42 cala do Oppo Find X. Dostawy mają dotrzeć do Chińczyków pod koniec czerwca. W tym miejscu należy przypomnieć, że producent zaplanował premierę tego modelu na 19 czerwca 2018 roku.

Serwis The Bell dodaje również, że „Oppo has a two-track strategy that employs both Edge and Notch designs”, co może – aczkolwiek też nie musi – oznaczać, że w Oppo Find X producent zdecyduje się na oba te zabiegi i jako pierwszy na świecie wypuści smartfon z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem i wycięciem w górnej części. Byłoby to bez wątpienia ogromne wydarzenie, ponieważ Samsung raczej się do tego nie kwapi.

Przy okazji dowiadujemy się także, że elastyczny ekran OLED kosztuje ~100 dolarów amerykańskich, podczas gdy płaski ekran OLED z wycięciem w górnej części to wydatek rzędu jedynie ~20 dolarów. Ceny tych drugich ostatnio jednak mocno spadły, z uwagi na sporą konkurencję ze strony „uszatych” paneli LCD.

Inne źródła z kolei podają, że Oppo Find X zostanie wyposażony również w zaawansowany, trójwymiarowy system rozpoznawania twarzy, czytnik linii papilarnych w ekranie, aparat główny z pięciokrotnym zoomem optycznym, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM i akumulator o pojemności 4000 ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Super VOOC.

Należy się jednak spodziewać, że nie wszystko, co zostało wymienione powyżej, pokryje się z rzeczywistością, aczkolwiek nie da się zaprzeczyć, że doniesienia te tylko zaostrzyły apetyt na Oppo Find X.

*Na grafice tytułowej (leciwy już) Oppo Find 7

Źródło: The Bell przez Nashville Chatter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona