Legendy o Oppo Find były prawdziwe. Seria znanych flagowców powróci już wkrótce

Minęły dosłownie lata, odkąd Oppo wydało swój ostatni smartfon z serii Find. Nawet Lumie 950 i 950 XL od Microsoftu, zaprezentowane pod koniec 2015 roku są młodsze od ostatniego przedstawiciela tej chińskiej linii urządzeń. Wychodzi na to, że OPPO zamierza wskrzesić do życia swoją niegdyś reprezentacyjną linię flagowych smartfonów.

Reklama

Ostatnim urządzeniem z serii Find był wprowadzony w 2014 roku Oppo Find 7. Od tego czasu Chińczycy nie wypuścili spod tej marki ani jednego pełnoprawnego flagowego następcy tego modelu. Firma zaczęła się skupiać na smartfonach średniopółkowych, a segment high-end porzuciła całkowicie – również ze względu na to, że BBK Electronics (właściciel zarówno Oppo, jak i w dużej części OnePlusa), zaczął agresywnie promować topowe OnePlusy.

Oppo Find 7 (2014)

Międzyczasie mieliśmy kilka przecieków dotyczących Oppo Find 9 czy Find 11, nad którymi firma rzekomo pracowała od dłuższego czasu, ale albo te plotki nie były prawdziwe, albo producent zdecydował się wycofać z projektów, zanim osiągnęły zaawansowany etap rozwoju. Jakkolwiek było, Oppo nie wydało ani Find 9, ani Find 11, choć przez długi czas mieliśmy nadzieję, że będzie inaczej.

Reklama

O nowym modelu Find nie wiemy właściwie nic. Podobno ma dostać ekran o proporcjach 19:9 z wycięciem na czujniki, podwójny aparat główny, Snapdragona 845 i zostać wyposażony w szybkie ładowanie VOOC, ale tak naprawdę jedyne, czego jesteśmy pewni, to tego plakatu poniżej. Nie da się z niego wyczytać nic więcej, jak tylko nazwy spodziewanego urządzenia – Oppo Find X. No, chyba, że „X” oznacza tutaj kolejną tajemnicę – to wtedy jesteśmy w kropce. Przynajmniej na ten moment.

Ciekawe, czy Oppo będzie skłonne zastosować w swoim smartfonie technologię aparatów, którą zaprezentowało w zeszłym roku na targach Mobile World Congress. Pięciokrotny, precyzyjny zoom w kamerce smartfona mogłoby zjednać producentowi wielu zwolenników.

Pytanie tylko, czy Find X okaże się kolejnym smartfonem-widmo, czy Chińczycy naprawdę zamierzają wskrzesić dobre imię znanej marki. Zobaczymy.

 

źródło: mysmartprice.com

  1. Były sprzedawane pod marką Microsoft Lumia. Z tym, że Lumia pochodzi od modelu z Nokii. MS dodał po prostu swoją nazwę na początek jako właściciel. Lumia była Nokii do 2014 roku bodajże.

   1. Ale Nokii 950 czy 950 XL nigdy nie było. Co więcej nigdy nie było również Nokii Lumii 950 ani Nokii Lumii 950 XL.
    To, że Nokia wydawała w linii Lumia smartfony zanim sprzedała ją Microsoftowi nic w tym aspekcie nie zmienia.
    Można to uznać za szczegół bo Lumie zawsze identyfikowano z Nokiami na Windows Phone (i pozniejszymi) ale z drugiej strony sugeruje to związki obecnegp operatora brandu z tymi telefonami, a to niekoniecznie może być porządne przez HMD i może wprowadzać w błąd nieuswiadomionego klienta w sytuacji gdy gdzieniegdzie na rynku owe telefony można jeszcze kupić jako nowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama