Oppo Band Style (fot. GSMarena)

Oppo Band Style – opaska fitness ładniejsza od Mi Banda Xiaomi?

Przy okazji premiery smartfona Oppo A94, chiński producent urządzeń mobilnych zaprezentował nową opaskę fitness – Band Style.

Oppo Band Style – estetyka przede wszystkim

Nowy smartband od Oppo nie jest do końca aż takim zaskoczeniem. Producent ten już w czerwcu ubiegłego roku miał co pokazać w kwestii urządzeń noszonych. Wtedy zadebiutowały opaski Oppo Band, Oppo Band Fashion i Oppo Band EVA. Najbliżej nowemu modelowi jest Band Fasion, gdyż Oppo Band Style również kładzie nacisk na sposób prezentowania się gadżetu.

Po lewej – Oppo Band Style (fot. fonearena)

W obudowie opaski zamontowano 1,1-calowy ekran AMOLED z 160 różnymi tarczami zegara. Stylowym elementem jest metalowy pierścień ze stali nierdzewnej, który okala obudowę smartbanda, co nadaje mu bardziej charakteru modnego dodatku niż gadżetu fitness. W zestawie sprzedażowym znajdują się dwa paski z tworzywa sztucznego.

Oppo Band Style (fot. fonearena)

Wygląd nie kłóci się z możliwościami

To nie tak, że Oppo Band Style jest tylko ładną błyskotką. W gruncie rzeczy, ten smartband potrafi dość sporo. Oferuje standardowe śledzenie aktywności, w co wlicza się rozróżnianie 12 rodzajów ćwiczeń. Monitoruje tętno oraz sprawdza nasycenie krwi tlenem dzięki czujnikowi SpO2. Rzecz jasna, wyświetla też powiadomienia ze smartfona czy potrafi sterować odtwarzaczem muzyki. Jedynym większym minusem jest brak modułu NFC.

Opaska zyskała certyfikat wodoodporności do 5 ATM, dzięki czemu można ją swobodnie zabierać na pływalnię, o ile nie nurkujemy na 50 metrów. Bateria 100 mAh potrafi zapewnić działanie do 12 dni.

Funkcje Oppo Band Style (fot. GSMarena)

Band Style bezproblemowo łączy się ze smartfonami z Androidem w wersji 6.0 lub wyższej przez Bluetooth 5.0. Kompatybilność z iOS powinna zostać uruchomiona w kwietniu.

Obecnie smartband trafił do przedsprzedaży w Indiach, a od 23 marca będzie dostępny w regularnej dystrybucji za 2999 rupii (~160 złotych).