Opera na Androida oferuje wbudowany portfel kryptowalut. Przydatny dodatek czy przesada?

Przeglądarka Opera uruchomiła w swojej przeglądarce na Androida wbudowany portfel kryptowalutowy. Ktoś zamierza korzystać?

Podczas konferencji poświęconej technologii blockchain w Londynie, Opera ogłosiła nową funkcję w swojej przeglądarce przeznaczonej na system Android. Chodzi o portfel, w którym można bezpiecznie przechowywać kryptowaluty. Na razie taka funkcja nie jest dostępna dla iOS-a.

Reklama

Portfel będzie wspierał początkowo tylko walutę Ethereum. Z poziomu przeglądarki inwestowanie w ether powinno odbywać się łatwo, gdyż dostęp do tokenów będzie uproszczony. Obsługa innych walut powinna zostać dołączona wkrótce.

Żeby aktywować funkcję portfela, będziemy potrzebować nieco Ethereum. Za ich pomocą odblokowujemy dostęp do mini aplikacji w przeglądarce.

Opera po raz pierwszy ogłosiła, że pracuje nad tego typu rozszerzeniem do przeglądarki, jeszcze w lipcu tego roku. Od tego czasu kursy kryptowalut znacznie spadły, a i pojawienie się całej masy oszustów liczących na szybki zarobek kosztem innych, wcale nie przyczynił się do wzrostu zainteresowania inwestowaniem w wirtualne pieniądze. Wydaje się zatem, że nowa funkcja jest mocno opóźniona względem potrzeb rynku.

Jak będzie – to się okaże. Mam jednak wrażenie, że Opera szybciej pożegna się z nową funkcją niż ją wprowadziła. Firma zrezygnowała już z wielu innych przydatnych aplikacji i rozszerzeń, więc w razie fiaska kryptoportfela, raczej nie będzie bawić się w sentymenty.

Zintegrowany portfel kryptowalut działa na Androidzie 6.0 lub nowszym.

źródło: Opera dzięki The Verge