Opera Mini dostaje największą od 5 lat aktualizację aplikacji

Pamiętam Operę Mini jeszcze z ery feature phone’ów. W czasach, kiedy to człowiek liczył każdy megabajt pakietu internetowego (zwykle draństwo było drogie, a i pakiety – niewielkie), aplikacja pomagająca oszczędzać zużywanie danych była na wagę złota. Teraz Opera Mini została wydana w wersji oznaczonej numerem 50.

Reklama

Pierwsza Opera Mini trafiła na rynek prawie 15 lat temu. To szmat czasu, ale pozwolił on programistom tej przeglądarki rozwijać się razem z internetem, który niesamowicie ewoluował. Zmieniły się potrzeby internautów, ich oczekiwania i przyzwyczajenia. Okrągła, pięćdziesiąta edycja aplikacji ma być programem napisanym specjalnie dla nich.

Całkowicie przeprojektowany interfejs

Deweloperzy Opery byliby szaleni, gdyby trzymali się kurczowo konceptu, który pojawił się w internetowej starożytności. Dlatego po 5 latach kontynuowania jednego stylu aplikacji, Opera Mini zyskała nowe szaty.

Reklama

Pasek wyszukiwania u góry ekranu jest teraz wielofunkcyjny, apka może odbierać powiadomienia i wskazówki, ale dba także o zachowanie sprawdzonych funkcji – na przykład monitorowania i kontroli zużycia transferu danych. Informacje te są prezentowane bezpośrednio na pasku adresu.

Jak przekonują twórcy Opery Mini, jest ona jest jedną z najszybszych i najlepszych przeglądarek optymalizujących pobieranie danych. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby oszczędności transferu – w opcji ekstremalnej, da się zmniejszyć zużycie danych nawet o 81%. W porównaniu z mobilną wersją Google Chrome, oferującą oszczędność na poziomie 9%, to świetny wynik.

Ponadto Opera Mini jest jedyną przeglądarką, która umożliwia udostępnianie plików bez konieczności korzystania z transferu danych. Użytkownicy mogą przesyłać obrazy, filmy i pliki audio na inne urządzenia korzystając z bezpiecznego i bezpośredniego połączenia poprzez sieć Wi-Fi.

Jeśli nie jest Wam obojętne to, jak szybko znikają gigabajty w pakietach mobilnych na telefonie, a z sieci korzystacie głównie przez przeglądarkę, możecie sporo zyskać, instalując „małą” Operę na smartfonie. Spróbować zawsze można. Aplikacja dostępna jest  do pobrania na smartfony z Androidem przez sklep Google Play.

 

źródło: informacja prasowa

Reklama