Opera Ice – nowa przeglądarka dla tabletów już w lutym

Reklama

Na urządzeniach mobilnych dość silną pozycję mają obie przeglądarki od Opery – wersja Mini i Mobile zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Opera jednak nie zatrzyma się na tych dwóch przeglądarkach – już w lutym w Sklepie Play i App Store pojawić się ma nowy, zupełnie przebudowany browser. Opera Ice.

Przeglądarka została przez twórców nazwana przeglądarką nowej generacji. Została oparta o gesty, nowe animacje i nowoczesny sposób wyświetlania treści. Integruje ona ze sobą również aplikacje webowe. Najważniejszą zmianą jest silnik przeglądarki: zamiast używanego dotąd Presto nowa Opera Ice korzystać będzie z WebKit – podobnie jak stockowa przeglądarka Androida, Chrome czy Apple Safari. Wszystkie te nowości mają ułatwić Operze konkurowanie z produktami innych firm.

Reklama

Nowe funkcje Opery Ice przedstawione zostały na poniższym wideo – dajcie znać, czy Wam się taka wizja podoba:

źródło

 1. Ja używam boat browser i uważam, że jest to najszybsza przeglądarka, ale czasem muszę skorzystać z chrome bo np nie działa ją niektóre skrypty na stronie. Ale chętnie potestuje nową operę, z opery mobile korzystałem na symbianie windows mobile i androidzie, i generalnie byłem z niej zadowolony.

 2. A u mnie rządzi Dolphin Browser, obecna Opera na tabletach sprawuje się marnie. Ale nadchodzącej nowej wersji na pewno dam szansę :)

  1. Też jestem zadowolony z Dolphina , a po zainstalowaniu DolphinJetpack ta przeglądarka tylko zyskała ła . Z Operą zawsze były jakieś problemy ( zwłaszcza na PC ) . Ale jak się pojawi nowa Opera to dam jej szansę i to najprawdopodobniej już na nowym tablecie :-)

  2. Drogi misiu, wszytko zależy od sprzętu. Np. na tabletach z układem A10 przeglądarki oparte na webkit są najwolniejsze. Już dużo lepiej radzi sobie Firefox ze swoim gecko ale najszybciej strony otwierają się na Operze (presto). Roznica w czasie renderowania pełnych wersji stron jest trzykrotna, sprawdzałem na kilku tabletach. Zrobiłem też testy sun-spider i moje obserwacje znalazły potwierdzenie w wynikach.

    1. Co do Samsunga zgoda, też na moich Dolphin króluje, nie tyle ze względu na szybkość co na dodatki. Boat jest szybszy ale dodatków, których potrzebuję na niego nie ma.

 3. No skoro ten browser jest taki przebudowany, to chyba go sobie zdownloaduje na mojego phona. Prosto z shopu z aplikacjami.

 4. Strasznie przebudowali tą Operę i tylko nie wiadomo po co? Przecież ta obecna jest bardzo dobra i dobrze radzi sokiem w sieci. No le zobaczymy jak już będzie gotowa do zainstalowania na tabletach. Może akurat będzie ok.

 5. Próbuję innych przeglądarek, teraz np. nowy Chrome beta, ale zawsze wracam do Opery. Renderowanie stron jest ważne ale większą wagę przywiązuję do ergonomii a operowa bardzo mi styka. Na Tabletowo np. szczególnie przydaje się rozpoznawanie chęci dotarcia do końca strony i podsuwanie na tę okoliczność dedykowanego przycisku.

 6. Mam nadzieję że jednak będą rozwijać „starą” operę, na GC a73 na prawdę najszybsza przeglądarka – wszystkie dolphiny, oryginalna przeglądarka, po prostu mula.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama