Open WebOS 1.0 przeportowany na Asusa Transformer Prime | Tabletowo.pl

Open WebOS 1.0 przeportowany na Asusa Transformer Prime

Dołącz do dyskusji 0
open webos 1.0 asus transformer prime

Po tym, jak firma HP wyprzedała swoje tablety TouchPad za jedyne 99 dolarów, w zarządzie koncernu podjęta została decyzja o przyszłości systemu operacyjnego WebOS. Dzięki temu od jakiegoś czasu jest to otwarta platforma. Jeśli znudził Wam się system internetowego giganta Google – Android, możecie spróbować właśnie WebOS. Z takiego założenia wyszedł jeden z użytkowników Asusa Transformer Prime TF201, który postanowił przeportować WebOS, a dokładniej mówiąc Open WebOS 1.0, na to właśnie urządzenie.

Odpowiedzialnym za całe zamieszanie jest Steven Troughton-Smith, który postanowił udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Obrał sobie za cel przeportowania Open WebOS 1.0 na Transformer Prime i mu się to udało. O pomyślnym zakończeniu swojej misji, Troughton-Smith poinformował na Twitterze. Tam też umieścił zdjęcie, które widzicie powyżej, przedstawiające Asusa Transformer Prime nie z Androidem, a właśnie z Open WebOS 1.0.

Należy pamiętać, że port ten wymaga jeszcze sporo dopracowania, a to może zająć nawet kilka tygodni. Dopiero wtedy nie będzie się zacinał i zamyślał, nabierze płynności działania i prawidłowego funkcjonowania. Tak naprawdę nie wiemy nic na temat działania WebOS na Transformer Prime, bowiem Steven nie zdradził żadnych informacji dotyczących tego, co działa, a co nie.

Co myślicie o portowaniu WebOS na tablety z Androidem? Z racji tego, że HP TouchPad nigdy nie był dostępny w Polsce, a telefony Palm Pre jakoś nigdy nie wzbudziły mego zainteresowania, nigdy nie miałam możliwości bliższego poznania tego systemu. Dzięki takim akcjom pojedynczych modderów jest szansa, by na własnych urządzeniach poznać nową platformę, która obecnie rozwijana jest jako open source.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona