Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję - Tabletowo.pl

Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję

Dołącz do dyskusji 0

W 2014 roku firma medyczna Empatica, przeprowadziła kampanię crowdfundingową, aby zebrać fundusze początkowe na urządzenie nazwane Embrace – podobne do smartwatcha, ale mające całkiem inne zadanie. Opaska wykrywa oznaki zbliżającego się ataku padaczki u osób chorych na epilepsję.

Od 2014 roku minęło sporo czasu. Kampania crowdfundingowa się skończyła, a firma zebrała 800000 dolarów na rozwój projektu. Niedługo potem pierwsi użytkownicy otrzymali swoje egzemplarze opasek Embrace i od tego czasu pomagają im one rozpoznać pierwsze zwiastuny napadu padaczkowego.

Embrace udała się pewna sztuka, która była dotąd nieosiągalna dla smartwatchy i smartbandów, nawet tych najbardziej nastawionych na zdrowie i dobrą formę użytkownika. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przyznała opasce antypadaczkowej status urządzenia medycznego. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z powszechnie dostępnym urządzeniem analizującym stan układu nerwowego użytkownika, możemy mówić o pewnego rodzaju przełomie.

Tabletowo.pl Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję Wearable

Pacjenci noszą opaskę Embrace na nadgarstku przez 24 godziny na dobę. Jeśli urządzenie wykryje, że zbliżają się drgawki, na smartfon użytkownika wyposażony w specjalną aplikację, zostaje wysłany alert. Może on trafić na przykład do rodziców dziecka chorego na padaczkę.

Ta sama aplikacja gromadzi dane związane z aktywnością pacjenta. Pomaga to ustalić, co może w tym konkretnym przypadku powodować napady padaczkowe, a także odnotować mniejsze drgawki, które zdarzają się nieraz podczas snu.

Tabletowo.pl Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję Wearable

Empatica pracowała nad opaską Embrace przez wiele lat. Pierwszy projekt powstał w 2007 roku, a następnie prowadzono długotrwałe testy w różnych szpitalach. Starania o uznanie jej jako urządzenie medyczne otworzyło wielu możliwość wejścia w jej posiadanie innymi drogami niż przez dotację podczas zbiórki na platformie crowdfundingowej.

Embrace jest przykładem, że urządzenia noszone mogą naprawdę pomagać. Możliwe, że jest to naturalna droga rozwoju takich sprzętów – pojmowanych nie jako gadżety dla geeków i element biżuterii, a coś, co pomoże nam zachować zdrowie albo podpowie, jak radzić sobie podczas choroby.

źródło: Android Authority, Empatica

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona