Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję | Tabletowo.pl

Nareszcie prawdziwie przydatna inteligentna opaska na rękę. Dla chorych na epilepsję

Dołącz do dyskusji 0

W 2014 roku firma medyczna Empatica, przeprowadziła kampanię crowdfundingową, aby zebrać fundusze początkowe na urządzenie nazwane Embrace – podobne do smartwatcha, ale mające całkiem inne zadanie. Opaska wykrywa oznaki zbliżającego się ataku padaczki u osób chorych na epilepsję.

Od 2014 roku minęło sporo czasu. Kampania crowdfundingowa się skończyła, a firma zebrała 800000 dolarów na rozwój projektu. Niedługo potem pierwsi użytkownicy otrzymali swoje egzemplarze opasek Embrace i od tego czasu pomagają im one rozpoznać pierwsze zwiastuny napadu padaczkowego.

Embrace udała się pewna sztuka, która była dotąd nieosiągalna dla smartwatchy i smartbandów, nawet tych najbardziej nastawionych na zdrowie i dobrą formę użytkownika. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przyznała opasce antypadaczkowej status urządzenia medycznego. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z powszechnie dostępnym urządzeniem analizującym stan układu nerwowego użytkownika, możemy mówić o pewnego rodzaju przełomie.

Pacjenci noszą opaskę Embrace na nadgarstku przez 24 godziny na dobę. Jeśli urządzenie wykryje, że zbliżają się drgawki, na smartfon użytkownika wyposażony w specjalną aplikację, zostaje wysłany alert. Może on trafić na przykład do rodziców dziecka chorego na padaczkę.

Ta sama aplikacja gromadzi dane związane z aktywnością pacjenta. Pomaga to ustalić, co może w tym konkretnym przypadku powodować napady padaczkowe, a także odnotować mniejsze drgawki, które zdarzają się nieraz podczas snu.

Empatica pracowała nad opaską Embrace przez wiele lat. Pierwszy projekt powstał w 2007 roku, a następnie prowadzono długotrwałe testy w różnych szpitalach. Starania o uznanie jej jako urządzenie medyczne otworzyło wielu możliwość wejścia w jej posiadanie innymi drogami niż przez dotację podczas zbiórki na platformie crowdfundingowej.

Embrace jest przykładem, że urządzenia noszone mogą naprawdę pomagać. Możliwe, że jest to naturalna droga rozwoju takich sprzętów – pojmowanych nie jako gadżety dla geeków i element biżuterii, a coś, co pomoże nam zachować zdrowie albo podpowie, jak radzić sobie podczas choroby.

źródło: Android Authority, Empatica

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona