OnLive Desktop teraz także na Androida - Tabletowo.pl

OnLive Desktop teraz także na Androida

Tabletowo.pl OnLive Desktop teraz także na Androida Aplikacje Nowości

W styczniu do AppStore, czyli na tablety Apple pracujące w oparciu o system iOS, trafiła aplikacja OnLive Desktop. Zastanawialiśmy się wtedy jak długo będziemy musieli czekać na jej androidowy odpowiednik – bo że będzie wydana, nie mieliśmy żadnych wątpliwości. I tak, nadszedł ten dzień, w którym program OnLive Desktop zadebiutował w Android Market. Niestety, aplikacja zoptymalizowana jest do działania na wybranych tabletach.

Obecnie z OnLive Desktop mogą korzystać posiadacze następujących modeli: Acer Iconia Tab A500, Asus Eee Pad Transformer, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9, Samsung Galaxy Tab 10.1 oraz HTC Jetstream (niedostępny w Polsce).

Usługa OnLive Desktop pozwala na wirtualizację systemu Windows na ekranie urządzeń z Androidem (w wersji 2.3 lub nowszej) oraz iOS – więcej na ten temat tutaj. Umożliwia dostęp do pakietu Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint) i Adobe Reader, a także oferuje 2GB przestrzeni do przechowywania danych w chmurze. Oczywiście dla bardziej wymagających osób została przygotowana alternatywa w postaci wirtualnego dysku o pojemności 50GB i przyspieszoną komunikacją z serwerami – za to trzeba jednak płacić 4,99 dolarów miesięcznie.

OnLive Desktop można pobrać z Android Market za darmo. Będę wdzięczna za informację czy aplikacja działa w Polsce – jeśli ktoś mógłby to sprawdzić, proszę o komentarz poniżej (aktualnie nie mam możliwości, dziś wylatujemy z Barcelony).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona