OnLive Desktop na iPada debiutuje w AppStore

W AppStore pojawiła się aplikacja OnLive Desktop. Mogą ją pobrać za darmo posiadacze tabletów iPad pierwszej i drugiej generacji, którym wystarczy 2GB na dane przechowywane w chmurze. Ci bardziej wymagający będą musieli zapłacić $9,99 miesięcznie za dostęp do wirtualnego dysku o pojemności 50GB, przyspieszoną komunikację z serwerami oraz dodatkowe aplikacje. OnLive Desktop Pro oferujący wyżej wymienione funkcje zawita do AppSotre już niebawem.

Usługa OnLive Desktop pozwala na wirtualizację systemu Windows na ekranie tabletu iPad. Jej użytkownicy mogą korzystać z pakietu Microsoft Office (PowerPoint, Word i Excel), programów użytkowych oraz gier. Wirtualny dysk o pojemności 2GB lub 50GB umożliwi przechowywanie w chmurze ważnych plików oraz danych, a ich synchronizacja – łatwą komunikację pomiędzy wszystkimi urządzeniami z zainstalowaną usługą OnLive Desktop. Dotyczy to również tabletów działających w oparciu o system Android, dla którego dedykowana aplikacja stanie się dostępna już wkrótce.

UWAGA:

Aktualnie aplikacja OnLive Desktop na iPada jest dostępna wyłącznie dla użytkowników amerykańskiego AppStore. Informacja ta ucieszy Czytelników mieszkających za granicą, pozostali natomiast, podobnie jak my, będą musieli uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że zawita również do rodzimego AppStore.

OnLive Desktop można pobrać klikając w ten link.

via SlashGear

_______

Bierzemy udział w konkursie Blog Roku 2011 – zagłosuj! -> więcej info