Coś nie wyszło: OnePlus wstrzymuje aktualizacje Androida Oreo dla OnePlusa 5 | Tabletowo.pl

Coś nie wyszło: OnePlus wstrzymuje aktualizacje Androida Oreo dla OnePlusa 5

Dołącz do dyskusji 0

Tuż przed końcem 2017 roku OnePlus zaczął rozprowadzać wśród użytkowników OnePlus 5, aktualizację systemu OxygenOS 5.0, który oparty jest na Androidzie Oreo. Niestety w ciągu ostatniego tygodnia do firmy wpłynęło sporo skarg, zgłaszanych przez użytkowników tych smartfonów. W związku z tym firma zdecydowała o wstrzymaniu aktualizacji.

Po tym, jak użytkownicy OnePlusów 5 zainstalowali OxygenOS 5.0, na skrzynki mailowe pomocy technicznej producenta zaczęły spływać informacje o błędach, a oficjalne forum zapełniło się wątkami związanymi z problemami, które pojawiły się po zainstalowaniu nowej wersji systemu. Użytkownicy zgłaszali takie usterki jak uszkodzenie danych, niespójny dźwięk, trudności z połączeniem się z siecią komórkową czy drenaż baterii. Podobne głosy pojawiły się pod naszym artykułem informującym o świątecznej aktualizacji.

Trudno powiedzieć, czy do decyzji o wstrzymaniu aktualizacji, zmusiła OnePlusa suma tych wszystkich strachów pojawiających się w sieci, czy też firma zlokalizowała jeszcze inny, poważniejszy problem, który dostrzeżono po czasie. Jakkolwiek jest, obecnie aktualizacja OnePlusa 5 do OxygenOS nie jest zalecana, choć sam link do pobrania tej wersji jest nadal aktywny na forum producenta. Na pewno jednak, będąc właścicielem tego modelu, nie otrzymamy już informacji o możliwości zassania tej aktualizacji w trybie OTA.

Oczekuje się, że OnePlus poradzi sobie z brakami w oprogramowaniu w ciągu kilku tygodni i wznowi aktualizacje OxygenOS z nowym oznaczeniem 5.0.1. Właściciele OnePlusów 5 będą więc musieli jeszcze trochę poczekać na stabilną wersję nowego systemu.

Recenzja OnePlus 5 – dajcie już spokój z tym „zabójcą flagowców”

źródło: OnePlus przez Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona