fot. OnePlus

OnePlus po raz pierwszy weźmie udział w targach Mobile World Congress. Może pokazać… telewizor

Chiński producent topowych smartfonów zrobił coś, czego nie robił dotąd nigdy: zaczął wysyłać zaproszenia dla mediów na specjalny pokaz prasowy, który odbędzie się podczas targów MWC 2019. 

Byłaby to pierwsza obecność OnePlusa na targach corocznie odbywających się w Barcelonie, będących największą tego typu imprezą w roku. W zaproszeniach firma posługuje się sloganem:

„Reimagine the future with OnePlus”

Nie ma słowa o tym, co będzie się działo na tym zamkniętym pokazie. Informatorzy przekazują plotki o tym, że chodzi o „wydarzenie związane z łącznością”. W grudniu ubiegłego roku OnePlus w pocie czoła pracował nad telefonem obsługującym sieci 5G. Łącząc ze sobą kropki, można dojść do wniosku, że właśnie ta technologia będzie tematem przewodnim zapowiadanej konferencji. Rzeczywiście łączność 5G jest czymś, co – zgodnie z hasłem – może zmienić nasze wyobrażenia na temat przyszłości.

Producent zapowiedział już wcześniej, że jego pierwszy smartfon obsługujący 5G ujrzy światło dzienne jeszcze przed końcem maja. Czyżby wszystko poszło tak gładko, że pierwszy smartfon OnePlusa z superszybkim modemem miał zadebiutować 25 lutego? Zobaczymy.

Inne raporty donoszą o innej opcji, a dokładnie – o zaprezentowaniu przez OnePlusa pierwszego telewizora firmy. W ubiegłym roku, kiedy okazało się, że firma pracuje nad tego typu urządzeniem, dyrektor generalny firmy, Pete Lau, wypowiedział się na temat flagowego wzornictwa, znakomitej jakości obrazu i świetnego dźwięku OnePlus TV.

Do rozwiązania powyższych zagadek potrzebujemy więcej czasu, a przede wszystkim – więcej przecieków. Jedno jest pewne: skoro OnePlus zdecydował się przyjechać do Barcelony na targi Mobile World Congress 2019, to nie pojawi się tam z pustymi rękami.

 

źródło: Digit przez Tech2