OnePlus obniża ceny OnePlus 2 i OnePlus X – domyślacie się, dlaczego, prawda? (aktualizacja)

Właśnie zaczęliśmy odliczać dni do zaplanowanej na 14 czerwca premiery OnePlus 3, a tymczasem Chińczycy chcą przekonać klientów do zakupu jednego ze starszych modeli – OnePlus 2 lub OnePlus X. Zachętą mają być niższe ceny.

Obniżono również cenę OnePlus One, ale smartfon nie jest dostępny już na naszym rynku, więc – mówiąc kolokwialnie – niezbyt nas on akurat w tym momencie interesuje, w przeciwieństwie do OnePlus 2 i OnePlus X. Oba modele można bowiem kupić od teraz nieco taniej.

Za zaprezentowanego w ubiegłym roku zabójcę flagowców trzeba od dzisiaj zapłacić 1429 złotych. Jeśli mnie pamięć nie myli, jeszcze do wczoraj kosztował on 1579 złotych (jeśli się jednak mylę – poprawcie mnie). Mamy tu więc do czynienia z obniżką o 150 złotych. Niby nie tak dużo, ale zawsze. Zwłaszcza, że cały czas jest mowa o wariancie z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej (ale bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD).

Jeśli jednak potrzebujecie smartfona z nieco mniejszym wyświetlaczem (5 cali zamiast 5,5), to może zainteresować Was OnePlus X. Od teraz kosztuje on 1059 lub 1199 złotych. Pierwsza cena dotyczy modelu Onyx, zaś druga wersji Ceramic. Wariantu Chamapgne nie ma aktualnie na stanie. Przypomnę, że wcześniej klienci za ww. modele musieli zapłacić – odpowiednio – 1199 lub 1499 złotych.

Na obniżkę cen w sklepie OnePlusa z całą pewnością ma wpływ zbliżająca się premiera OnePlus 3. Chińczycy najpewniej chcą przewietrzyć magazyny, aby zrobić miejsce dla tegorocznego zabójcy flagowców.

AktualizacjaKażdy, kto zamówił w ciągu ostatnich czternastu dni OnePlus 2 lub OnePlus X dostanie zwrot pieniędzy – tak, jakby kupił smartfon już po niższej cenie. Aby otrzymać refundację, należy udać się na tę stronę i skontaktować z producentem.

Źródło: OnePlus