Niech wszyscy równają do OnePlusa - producent zapowiedział trzyletnie wsparcie dla swoich urządzeń 17
fot. OnePlus

Niech wszyscy równają do OnePlusa – producent zapowiedział trzyletnie wsparcie dla swoich urządzeń

Przy wyborze nowego smartfona wiele osób kieruje się tym, jak wyglada wsparcie dla danego urządzenia ze strony producenta. Nic więc dziwnego, że w przypadku flagowych słuchawek, koncerny prześcigają się pod względem oferowanych aktualizacji systemowych. Nowe zasady wsparcia dla smartfonów przedstawił właśnie chiński OnePlus.

Z reguły zależy nam na tym, aby nasz wymarzony smartfon z Androidem był przez producenta aktualizowany jak najdłużej. Chcielibyśmy, by na bieżąco otrzymywał nowe wersje systemu oraz bieżące poprawki w zakresie bezpieczeństwa. Pod tym względem od dawna prym wiodą flagowe słuchawki od Google. Mowa oczywiście o Nexusach, a obecnie – o Pixelach. Jakiś czas temu bieżące aktualizacje obiecała użytkownikom odradzająca się Nokia. Teraz przyszedł czas na deklarację koncernu OnePlus.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/17/oneplus-6-aktualizacja-bootloadera/

W sieci pojawiły się właśnie informacje wskazujące na to, że OnePlus nakreślił nowe zasady wsparcia dla swoich smartfonów. I trzeba przyznać, że prezentują się one imponująco. Każda słuchawka koncernu z Chin będzie wspierana przez okres dwóch lat od chwili premiery. Następnie przez kolejny rok otrzymywała będzie poprawki w zakresie bezpieczeństwa.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/14/oneplus-6-sprzedaz-1-milion-egzemplarzy-sztuk/

Cieszy fakt, iż kolejny producent pokazuje, jak ważne są dla niego aktualizacje oprogramowania. Warto jednak pamiętać, że działania takie są niejako wymuszone zmieniającymi się trendami na rynku. Jeszcze całkiem niedawno na regularne aktualizacje Androida mogli liczyć jedynie właściciele flagowych smartfonów (OnePlus ma w ofercie tylko takie). Dziś coraz częściej sukcesywnie aktualizowane są także tańsze urządzenia. A na takim stanie rzeczy korzystamy my, użytkownicy. Pozostaje mieć nadzieję, że  OnePlus będzie wywiązywał się ze swojego zobowiązania. Z pewnością właśnie na to liczą fani marki.

A czy Wy mieliście okazję korzystać z urządzeń OnePlus? Jakie są Wasze odczucia związane z tymi produktami?

Źródło: androidandme.com