OnePlus modelem 6T przejdzie na ciemną stronę mocy. Smartfon nie będzie miał gniazda słuchawkowego | Tabletowo.pl

OnePlus modelem 6T przejdzie na ciemną stronę mocy. Smartfon nie będzie miał gniazda słuchawkowego

Dołącz do dyskusji 0

OnePlus 6T zostanie zaprezentowany 17 października, i choć do premiery jeszcze ponad miesiąc, to już mamy dla fanów firmy smutne wieści. Otóż najnowszy model smartfona od OnePlusa nie będzie miał gniazda słuchawkowego. Na otarcie łez, producent obiecuje baterię o większej pojemności.

Nie jest to tylko plotka. Prezes OnePlusa, Carl Pei, w rozmowie z redaktorem TechRadar potwierdził, że OnePlus 6T będzie pierwszym telefonem firmy, który zostanie pozbawiony wejścia słuchawkowego.

Decyzja ta dość mocno kontrastuje z tym, jak mocno producent chwalił się pozostawieniem gniazda jack audio w poprzednich swoich konstrukcjach, a nawet opierał na tym elementy swoich kampanii marketingowych.

Oczywiście zarówno przed premierą OnePlusa 6 czy OnePlusa 5T sami zastanawialiśmy się, czy smartfony te będą jeszcze obsługiwały jacka 3,5 mm bez przejściówki, ale za każdym razem mogliśmy odetchnąć z ulgą. Teraz już nie będzie ani niedomówień, ani gniazda słuchawkowego w „plusach” recenzji OP6T.

OnePlus wie, że usunięcie gniazda słuchawkowego to kontrowersyjna decyzja, nawet, jeśli inni producenci zdążyli już do jego braku przyzwyczaić swoich użytkowników. Carl Pei uważa jednak, że najwyższy czas na zmiany i powołuje się na dane, z których wynika, że 59% użytkowników ich smartfonów korzystało w ubiegłym roku roku ze słuchawek bezprzewodowych. Firma spodziewa się, że w tym roku odsetek ten będzie jeszcze wyższy, biorąc pod uwagę dobre przyjęcie pchełek Bullets Wireless w ciągu ostatnich miesięcy.

„Nie robimy tego dlatego, że robią to wszyscy inni. Uważamy po prostu, że nadszedł odpowiedni czas, ponieważ zmiana ta przyniesie korzyści większości naszych użytkowników przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen.”
– Carl Pei, prezes OnePlus

Podobno OnePlus 6T wykorzysta część przestrzeni uwolnionej przez gniazdo słuchawkowe na rzecz powiększenia baterii. Firma nie podała żadnych szczegółów technicznych, które mogłyby dokładniej określić stopień tej zmiany, ale Pei twierdzi, że będzie ona „wystarczająco duża, by użytkownicy odczuli różnicę”. 

Trochę miejsca zajmie też nowy czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem, więc spodziewamy się, że OP6T będzie trochę grubszy niż aktualny flagowiec tej marki. W zestawie z OnePlusem 6T ma znaleźć się również adapter 3,5 mm-USB typu C.

źródło: TechRadar przez 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona