OnePlus łączy Oxygen oraz Hydrogen OS | Tabletowo.pl

OnePlus łączy Oxygen oraz Hydrogen OS

Dołącz do dyskusji 0

Za dużo gazów w jednej reakcji ;). A na poważnie, firma odpowiedzialna za smartfony OnePlus zapowiedziała połączenie dwóch swoich wydań ROM-ów Androida. Ciekawe, co wyniknie z takiej reakcji chemicznej?

Zacznijmy może od wyjaśnienia, czym zajmują i czym są podmioty, z którymi wkrótce połączy spółka OnePlus. Hydrogen OS to wersja ROM-ów, czyli przerobionych wersji Androida, stworzona na potrzeby rynku chińskiego. Dostosowane są do wymagań tamtejszych użytkowników, ułatwiają korzystanie z pisma chińskiego i podobno mają dobrze rozwiązany system powiadomień.

Z kolei Oxygen OS to ROM dedykowany dla OnePlus na rynek międzynarodowy. Oferuje bardziej uniwersalne rozwiązania dotyczące interfejsu użytkownika. Jeżeli masz smartfon OnePlus, raczej napewno korzystasz z Oxygen OS. Chyba, że jesteś obywatelem Chin, a Tabletowo odwiedzasz, bo nauczyłeś się języka polskiego.

Firma OnePlus chce ułatwić sobie pracę i niebawem połączyć obie wersje Androida w jedno. Dzięki temu będzie mogła bardziej skupić się na rozwoju systemu i wprowadzaniu nowych funkcji. Światło dzienne ujrzał już tzw. community build (OxygenOS 3.5.1), który jest wynikiem wspólnej pracy dwóch zespołów, które dotychczas zajmowały się Oxygenem oraz Hydrogenem. Zdaniem firmy, oprócz bardziej dopracowanej wersji OS-a, połączenie zespołów powinno zaowocować również szybszymi aktualizacjami oprogramowania dla OnePlusów.

Źródło: XDA Developers

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona