smartfon OnePlus Concept One
OnePlus Concept One (źródło: @UniverseIce)

OnePlus Concept One rozpoczyna tournee po świecie

Najnowszy koncepcyjny model smartfona OnePlus – Concept One, na targach CES 2020 wywołał spore zamieszanie. Zainteresowanie modelem skłoniło firmę do tego, by – niczym gwiazdę rocka – wysłać go w trasę koncertową po całym świecie.

Zacznijmy od Indii

Tournee z udziałem OnePlus Concept One będzie liczyło dosłownie kilka przystanków na całym świecie. Będzie to jednak świetna okazja do tego, by osobiście sprawdzić, co firma OnePlus ma zamiar zaproponować swoim użytkownikom w najbliższym czasie oraz, co niemniej istotne, porozmawiać z twórcami smartfona o etapach jego powstawania.

Najważniejsze prezentacje odbędą się, co nie może dziwić, w Indiach. Nie tylko dlatego, że to kraj o ponad miliardowej populacji, ale również z tego powodu, że produkty OnePlus sprzedają się tam świetnie. Concept One będzie można zobaczyć na żywo 8 lutego w Delhi, Mumbai i Bangalore.

OnePlus odwiedzi też Europę i USA

Kolejne prezentacje zaplanowano w Europie i Stanach Zjednoczonych z tym, że w USA odbędzie się tylko jedna. 6 lutego z możliwościami Concept One będą mogli zapoznać się mieszkańcy Seattle.

smartfon OnePlus Concept One
OnePlus Concept One (źródło: xda-developers)

Nieco więcej przystanków zlokalizowano na terenie Europy. Na liście miejsc do odwiedzenia podczas trasy koncertowej figurują Paryż, Kolonia, Amsterdam, Woking, Helsinki i Kopenhaga. Niestety, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, na najbliższe Polsce prezentacje nie ma już wolnych miejsc.

Concept One – nowe otwarcie OnePlusa

Modelami z 2019 roku firma OnePlus wręcz krzyczała, że nie chce być już dłużej zabójcą flagowców, a wręcz przeciwnie, chciałaby produkować flagowce z prawdziwego zdarzenia. I takie właśnie były OnePlus 7 (zwłaszcza Pro) oraz 7T. Concept One ma być dalszą ewolucją tej koncepcji.

W całej tej sytuacji szkoda tylko, że żadna z prezentacji nie odbędzie się w Polsce. Wiadomo, że firma cieszy się u nas bardzo dobrą reputacją, a jej produkty przyjmowane są niezwykle ciepło. Balansując gdzieś pomiędzy Xiaomi a producentami flagowców w pełnym tego słowa znaczeniu, firma podbiera klientów jednym i drugim, tworząc swoją własną, niepowtarzalną wśród posiadaczy smartfonów innych marek społeczność.

A jeśli nawet nie uda się zobaczyć najnowszego OnePlusa przed premierą, zawsze można go nabyć jak tylko wejdzie do sprzedaży ;).

Źródło: OnePlus