smartfon OnePlus 7 Pro Nebula Blue
OnePlus 7 Pro Nebula Blue (fot. @oneplus)

OnePlus 7 Pro z problemami z wyświetlaczem?

OnePlus 7 Pro to rasowy flagowiec, który pod wieloma względami może ścigać się z niemal każdym smartfonem dostępnym na rynku. Firma szczyciła się zastosowaniem wyświetlacza z 90-Hz odświeżaniem. Najnowsze plotki sugerują pośrednio, że coś jednak mogło pójść nie tak.

Coraz więcej użytkowników OnePlusa 7 Pro raportuje o wystąpieniu efektu ghost touches. W naprawdę sporym skrócie myślowym, chodzi o wystąpienie efektu, który daje wrażenie, jakby ktoś dotykał ekranu za użytkownika, wywołując przy tym określoną interakcję ze strony systemu. Wśród forumowiczów pewną popularność zdołał już sobie zaskarbić test w oparciu o CPU-Z, gdzie wielu użytkownikom udało się zaobserwować rzeczone zjawisko.

Problem został potwierdzony przez redaktorów serwisu 9to5Google oraz AndroidCentral, którzy w swoich smartfonach byli w stanie dopatrzeć się tego specyficznego efektu. Obecnie trwają dywagacje nad tym, czy zjawisko można usunąć w drodze aktualizacji czy też mówimy tu o wadzie fabrycznej, która wynika ze zmontowania wybranych podzespołów. Warto zauważyć, że producent zdaje sobie sprawę z wystąpienia takiej sytuacji i obecnie analizuje problem oraz potencjalne możliwości jego rozwiązania.

Ceny OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Oba będą dostępne w polskich sklepach!

Pozostaje mieć nadzieję, że gdyby potwierdził się wariant sceptyczny i efektu ghost touches nie będzie można usunąć w drodze aktualizacji, to firma nie będzie chowała głowy w piasek i po prostu wymieni wadliwe produkty.

źródło: 9to5Google