Hbgchjgvchjg hjgvchgvhjg - taki komunikat dostawali na swoje smartfony posiadacze OnePlusów 7 Pro | Tabletowo.pl

Hbgchjgvchjg hjgvchgvhjg – taki komunikat dostawali na swoje smartfony posiadacze OnePlusów 7 Pro

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy właściciele OnePlusów 7 Pro mogli być dziś zdziwieni, kiedy otrzymali powiadomienie push o dziwnej treści, bardziej przypominające losowy zlepek liter niż sensowny komunikat. Producent postanowił wytłumaczyć ten błąd.

Wystarczyło dziś rano wejść na Twittera i rzucić okiem na hasztag #oneplus7pro, by dostrzec, że posiadacze i testerzy OnePlusów 7 Pro raportują nietypowe zdarzenie. Smartfony te zaczęły dostawać wiadomości push o niezrozumiałej treści. Najczęściej wyglądały one tak, jakby ktoś wcisnął losowe klawisze na klawiaturze i wysłał części osób używających ten model telefonu.

Jak się okazało, OnePlus pomylił się podczas jednej z rund testów i przez pomyłkę rozesłał powiadomienia push globalnie.

Z tego, co później można było przeczytać na forum OnePlusa, najwyraźniej zespół odpowiedzialny za rozwój nakładki systemowej firmy, OxygenOS, przypadkowo przeprowadził test powiadomień na szerszym gronie odbiorców. Miała to być próba funkcjonalności aktualizacji do Androida Q. Producent zapewnił, że kliknięcie w notyfikację nie wiązało się z żadnym niebezpieczeństwem – powiadomienie push opierało się na standardowym protokole Google Firebase Cloud Messaging.

OnePlus przekazał również informację, że firma podjęła kroki, by podobny incydent nie powtórzył się w przyszłości. I kto powiedział, że w smartfonowej branży jest nudno? ;)

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

źródło: OnePlus dzięki Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona