OnePlus 7 Pro doczekał się aktualizacji poprawiającej pracę aparatu

W momencie premiery oprogramowanie aparatu w OnePlus 7 Pro obarczone było szeregiem irytujących błędów, które nie pozwalały na pełne wykorzystanie możliwości zaimplementowanego modułu. Producent zdawał sobie z tego sprawę, dlatego niezwłocznie złożył obietnicę przyszłym użytkownikom, zgodnie z którą pod koniec maja udostępniona zostanie aktualizacja usuwająca występujące niedogodności. Dane słowo zostało dotrzymane – użytkownicy otrzymują już stosowne poprawki na swoje telefony.

Oxygen OS w wersji 9.5.5 (dla wariantów spoza dystrybucji na Unię Europejską 9.5.4) dostarcza, poza wspomnianymi we wstępie poprawkami w funkcjonalności aparatu, usprawnienia w pracy wyświetlacza, gdy ten zostanie przełączony w tryb ambient. Pamiętano również o pomniejszych modyfikacjach mających za zadanie poprawę stabilności.

Pełen changelog w zakresie usprawnień systemowych wygląda następująco:

  • usprawniono funkcję wybudzania telefonu dwukrotnym tapnięciem w zablokowany ekran oraz działanie ambient display;
  • usunięto problem powodujący opóźnienia w odtwarzaniu dźwięku na słuchawkach bluetooth podczas grania w gry;
  • wyeliminowano część pomniejszych błędów wpływających na stabilność i szybkość systemu;
  • wprowadzono poprawki optymalizujące pracę smartfona.

Oprogramowanie aparatu OnePlus 7 Pro otrzymało następujące poprawki:

  • podniesiono jakość zdjęć wykonywanych z wykorzystaniem trybu HDR;
  • poprawiono jakość zdjęć wykonywanych w gorszych warunkach oświetleniowych;
  • rozwiązano problem z niewłaściwym balansem bieli w niektórych sceneriach;
  • rozwiązano problem z autofocusem w niektórych sceneriach.

Możliwość pobrania oprogramowania zostanie udostępniona wybranej grupie użytkowników. Pozostali powinni otrzymać aktualizację w ciągu najbliższych dni, jak tylko producent upewni się co do braku błędów krytycznych w najnowszej wersji Oxygen OS.

Dodatkowo OnePlus zachęca nabywców 7 Pro do samodzielnego zgłaszania ewentualnych błędów. Można tego dokonać poprzez aplikację OnePlus Community (do ściągnięcia ze Sklepu Play). Do dyspozycji użytkowników pozostaje również mail [email protected].

OnePlusowi należą się słowa uznania za terminowe wywiązanie się ze złożonej obietnicy (co w tej branży nie jest takie oczywiste), z pewnością dzięki temu zyska większe zaufanie i sympatię ze strony użytkowników. Wątpliwość pozostawia jednak fakt „wykorzystania” jako testerów wybranej grupy zwykłych posiadaczy telefonu. Jako że docelowymi odbiorcami sprzętu chińskiego producenta są świadomi zwolennicy Androida, którzy od smartfona oczekują znacznie więcej niż to, co dostają po wyjęciu z pudełka, taka postawa producenta jest poniekąd uzasadniona. Dodatkowo marka OnePlus od początku swego istnienia kładzie szczególny nacisk na wsparcie społeczności dla swoich urządzeń, stąd można się spodziewać pozytywnego odbioru akcji wśród posiadaczy najnowszego flagowca z Oxygen OS.

Użytkowników OnePlus 7 Pro zachęcamy do samodzielnych testów nowego oprogramowania i podzielenia się opinią w komentarzach. Również w redakcji bacznie przyglądamy się udostępnionemu uaktualnieniu, o czym napiszemy niebawem.

Źródło: OnePlus