OnePlus 6T został według AnTuTu drugim najwydajniejszym smartfonem z Androidem na świecie. Asus ROG nadal nie do pobicia

Dość zabawnie jest określać OnePlusa 6T mianem flagowca, biorąc pod uwagę fakt, że producent ten nie wydaje żadnych innych smartfonów – każdy następny jest jedynym topowym urządzeniem firmy dostępnym w oficjalnej sprzedaży, więc nie wyróżnia się spośród innych telefonów z tym samym logo. Kolejne generacje wprowadzają jednak nową jakość oraz zwiększają wydajność – czasem nieznacznie. Tak jest w wypadku OnePlusa 6 i  nowego OnePlusa 6T.

Wczoraj OnePlus zaprezentował nowy telefon – model 6T. Najważniejszą zmianą względem poprzednika jest czytnik linii papilarnych wmontowany w ekran. Oprócz tego świeży produkt OnePlusa charakteryzuje się nieco wyższą wydajnością. Pewne pojęcie o tym dają wyniki testów syntetycznych przeprowadzonych przez AnTuTu.

Reklama

Ogólny wynik OnePlusa 6 wynosił 289424 punktów. OnePlus 6T, przy zastosowaniu tych samych podzespołów, co w starszej generacji (w tym identycznego procesora Qualcomm Snapdragon 845), zebrał 298011 punktów. Stawia go to na drugiej pozycji wśród najwydajniejszych smartfonów w rankingu AnTuTu. Wepchnął się pomiędzy Asusa ROG, który nadal jest niedościgniony z wynikiem 299706 punktów, a Xiaomi Black Shark, który zgromadził 290602 punkty.

W ten sposób OnePlus 6, choć nadal super szybki, zajął czwartą pozycję, ustępując miejsca świeżakowi. OnePlus 6T skutecznie zakłócił porządek panujący od od kilku tygodni na wspomnianej liście.

Niebawem pojawi się październikowy ranking AnTuTu. Być może będziemy mogli w nim porównać liczby reprezentujące wydajność OnePlusa 6T oraz nowego Huawei Mate 20 Pro. To może być ciekawe starcie.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/16/ranking-antutu-najwydajniejsze-smartfony-z-androidem-wrzesien-2018/

źródło: Weibo przez GSMarena