OnePlus 6 dostaje ważną aktualizację, naprawiającą uciążliwe błędy 15
fot. Tabletowo.pl

OnePlus 6 dostaje ważną aktualizację, naprawiającą uciążliwe błędy

Czego, jak czego, ale braku wsparcia smartfonom OnePlusa zarzucić nie można. Producent regularnie udostępnia kolejne urządzeniom ze swojego portfolio. Teraz bardzo istotnej doczekał się OnePlus 6, bowiem eliminuje ona kilka uciążliwych błędów.

Od premiery OnePlus 6 mijają właśnie trzy miesiące. W tym czasie smartfon otrzymał już kilka aktualizacji, w tym dodającą m.in. tryb portretowy w przedniej kamerce i podgląd efektu Light Bokeh w trybie portretowym w aparacie głównym (OxygenOS 5.1.6). Najnowsza wersja oprogramowania nosi oznaczenie 5.1.11, a paczka z niezbędnymi do przeprowadzenia procesu instalacji plikami waży 152 MB.

Najświeższa aktualizacja przede wszystkim optymalizuje połączenie po sieci komórkowej oraz Wi-Fi, naprawia problem z migoczącym ekranem (o którym było dość głośno) i poprawia działanie trybu HDR w aparacie. Oczywiście nie obyło się też bez naprawy innych błędów i ulepszeń działania smartfona.

OnePlus 6 dostaje ważną aktualizację, naprawiającą uciążliwe błędy 17
Aktualizacja do OxygenOS 5.1.11 dla OnePlus 6 (fot. Maciej Z.)

Nasz Czytelnik poinformował nas, że po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania internet rzeczywiście śmiga szybciej i bardziej stabilnie. Poprawiło się też działanie automatycznej regulacji podświetlenia ekranu – nie wariuje już ona, tylko płynnie i adekwatnie dostosowuje się do panujących warunków.

Nie pozostaje mi nic, jak tylko pochwalić producenta, że tak szybko uwinął się z przygotowaniem najnowszej aktualizacji, bowiem informacje o migoczącym ekranie pojawiły się ~2 tygodnie temu. OnePlus znany jest jednak ze świetnego wsparcia i to właśnie m.in. dla niego klienci kupują smartfony tej marki.

Dzięki Maciej za info i screena!