OnePlus 6 dostaje aktualizację, dodającą tryb portretowy w przedniej kamerce 18

OnePlus 6 dostaje aktualizację, dodającą tryb portretowy w przedniej kamerce

Przestało mnie dziwić, że zaraz po wypuszczeniu nowego flagowca na rynek, producent raz za razem udostępnia mu kolejne aktualizacje oprogramowania, naprawiające niedociągnięcia lub dodające nowe funkcje. OnePlus 6 nie jest wyjątkiem, bowiem on również dość szybko doczekał się pierwszego update’u.

Aktualizacja rozsyłana jest do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA, więc smartfon sam powinien poinformować swojego właściciela o pojawieniu się nowej wersji oprogramowania stosownym komunikatem. Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobił, zawsze można spróbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że każdy update udostępniany jest partiami, więc jedni dostaną go szybciej, a inni nieco później.

Aktualizacja waży 223 MB, czyli dość niewiele, a wprowadza niejedną, bardzo istotną funkcję. Pierwszą z nich jest tryb portretowy w przedniej kamerce. Oczywiście w jej przypadku efekt bokeh będzie uzyskiwany software’owo, gdyż na froncie OnePlus 6 znajduje się tylko jedno oczko. Oprócz tego, dodano również podgląd efektu Light Bokeh w trybie portretowym w aparacie głównym.

Przy okazji w OxygenOS 5.1.6 naprawiono problemy ze stabilnością z Dual SIM-em, zoptymalizowano jakość połączeń głosowych, dodano wskaźnik procentowego naładowania baterii na pasku stanu oraz poprawiono głośność dzwonków i jakość dźwięku. Od teraz użytkownicy mogą także zaplanować włączanie i wyłączanie trybu Nie przeszkadzać. Oczywiście nie zabrakło też poprawek zarządzania energią i stabilności systemu.

Na koniec muszę dodać, że nasza Kasia śmieje się, że dobrze, iż wyrobiła się z (podlinkowanym poniżej) porównaniem, bowiem gdyby aktualizacja pojawiła się jeszcze wczoraj, to wtedy musiałaby od nowa robić wszystkie zdjęcia OnePlus 6, przez co musielibyście na materiał czekać jeszcze dłużej (a tego byśmy nie chcieli :)).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/10/slepe-foto-porownanie-flagowych-smartfonow-2018/

Dzięki Andrzej i Kasia za info i screeny!