OnePlus 6 dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie i OxygenOS 9.0 | Tabletowo.pl

OnePlus 6 dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie i OxygenOS 9.0

Dołącz do dyskusji 0

Nie przypominam sobie, aby OnePlus deklarował, kiedy OnePlus 6 dostanie aktualizację do Androida 9.0 Pie. Producent dość szybko się jednak uwinął, ponieważ miesiąc temu ruszyły beta testy nowej wersji oprogramowania, a dziś została ona oficjalnie udostępniona właścicielom tego modelu.

Aktualizacja rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Jako że OnePlus dopiero poinformował o jej wypuszczeniu, będzie się ona pojawiać sukcesywnie na kolejnych smartfonach w najbliższym czasie. Paczka z niezbędnymi do przeprowadzenia procesu plikami waży 1521 MB. To dość przeciętnie, chociaż zdarza się, że są one lżejsze, ale bywają i cięższe – zależy, o jakim producencie mówimy.

OnePlus komunikuje, że jest to aktualizacja do OxygenOS 9.0, ale w rzeczywistości bazuje ona na Androidzie 9.0 Pie i przynosi całkowicie nowy interfejs, w tym charakterystyczne dla następcy Androida Oreo gesty, służące do nawigacji po systemie. Producent udostępnia też nowy Gaming Mode 3.0 oraz najnowsze, wrześniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Aktualizacja dla OnePlus 6 do Androida 9.0 Pie i OxygenOS 9.0 (fot. GSMArena)

OnePlus zastrzega, że początkowo aktualizacja do OxygenOS 9.0 została udostępniona małej grupie użytkowników – kiedy producent upewni się, że nie sprawia ona żadnych problemów, roześle ją w najbliższych dniach wszystkim pozostałym. W tym przypadku nie sprawdzi się też używanie VPN i przełączanie na inny region, ponieważ firma rozsyła nową wersję oprogramowania losowo wybranym klientom na całym świecie.

Na koniec warto jeszcze dodać, że począwszy od Androida 9.0 Pie, oznaczenie OxygenOS będzie korespondowało z konkretnym wydaniem Androida – dlatego OnePlus przeskoczył z „5” od razu na „9”. Przy okazji przypomnę, że na podobny krok zdecydował się w zeszłym roku Huawei w przypadku swojego EMUI.

Źródło: OnePlus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona