OnePlus 5 w Geekbench osiągnął lepszy wynik niż Samsung Galaxy S8+ i Sony Xperia XZ Premium | Tabletowo.pl

OnePlus 5 w Geekbench osiągnął lepszy wynik niż Samsung Galaxy S8+ i Sony Xperia XZ Premium

Dołącz do dyskusji 0

Premiera kolejnego „pogromcy flagowców” coraz bliżej. Zewsząd docierają do nas różne plotki, dotyczące zarówno jego wyglądu zewnętrznego, jak i specyfikacji (choć zaznaczam, że należy podchodzić do nich z dystansem – wciąż bowiem czekamy na pewniejsze info). Tym razem do sieci trafił natomiast screenshot z Geekbench, który sugeruje, że OnePlus 5 będzie wydajniejszy od swoich konkurentów, w tym Samsunga Galaxy S8 i Sony Xperii XZ Premium.

Urządzenie ma zostać wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835. Oczywiste jest więc, że o jego wydajność martwić się nie musimy. Wynik benchmarku pokazuje, że OnePlus 5 może być w tym aspekcie nawet lepszy od napędzanych przez tę samą jednostkę Samsunga Galaxy S8+  i Sony Xperii XZ Premium.

Jak podaje Geekbench, OnePlus 5 zdobył 1963 punktów w teście single-core i 6687 punktów w teście multi-core. Dla porównania, w przypadku Samsunga Galaxy S8+ jest to – odpowiednio – 1929 i 6084 punkty, zaś Sony Xperii XZ Premium – odpowiednio – 1943 i 5824 punkty.

Jednocześnie jednak trzeba też dodać, że w teście jednego rdzenia OnePlus 5 nie jest „królem Geekbench”, ponieważ wyprzedają go Samsung Galaxy S8+ z Exynosem 8895 (1978 punktów) oraz iPhone 7 Plus z procesorem Apple A10 Fusion (3473 punkty).

Po wydarzeniach z przeszłości wiemy jednak, że nie zawsze należy ufać tego typu testom. Dlaczego? Producentom zdarzało się bowiem nieco zakłamywać wyniki swoich produktów. Zarzut ten tyczył się m.in. właśnie firmy OnePlus (oczywiście Chińczycy wydali później oficjalne oświadczenie, w którym obiecali zaprzestać tego typu praktyk). Druga sprawa jest taka, że różnice, jakie widzimy w zestawieniach, będą raczej trudne do wychwycenia w codziennym użytkowaniu.

Jeżeli chodzi o inne informacje na temat OnePlus 5, wiele się póki co nie dowiemy, przynajmniej oficjalnie. Znamy jedynie nazwę kodową urządzenia (OnePlus A5000) oraz system, na jakim będzie pracować (Android 7.1.1 Nougat).

*na zdjęciu tytułowym jeden z konceptów OnePlus 5

Źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

W tym roku Meizu zaprezentuje łącznie 10 smartfonów

Większość będzie napędzana przez MediaTeka Helio P20 lub Helio P25

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona