OnePlus 3 z tak samo długim wsparciem producenta, jak nowszy OnePlus 3T | Tabletowo.pl

OnePlus 3 z tak samo długim wsparciem producenta, jak nowszy OnePlus 3T

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele modelu OnePlus 3, mogą się czuć trochę zaniepokojeni po premierze nowego urządzenia – OnePlus 3T. Dlaczego? Debiut najnowszego dziecka chińskiej firmy odbył się 15 listopada, czyli niecałe pół roku po premierze modelu z trójką w nazwie. Mogłoby to oznaczać krótsze wsparcie producenta, który zapewne będzie się teraz bardziej skupiał na nowym modelu. Okazuje się jednak, że tak się nie stanie. Model OnePlus 3 będzie miał tak samo długie wsparcie programowe, jak OnePlus 3T.

Między tymi dwoma smartfonami, nie ma zbyt wielu różnic. Tak naprawdę w nowszym urządzeniu znajdziemy ciut lepszy procesor, aparat i nieco większą baterię. Jednak jego zdecydowaną przewagą, mogłoby być dłuższe wsparcie producenta, ze względu na fakt, iż później pojawił się na mobilnym rynku. Chińska firma uspokaja jednak swoich klientów i twierdzi, że:

OnePlus 3 będzie w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje obok OnePlus 3T, aż nowsze urządzenie osiągnie kres swojego cyklu aktualizacji.

Co to oznacza w praktyce? Otóż wychodzi na to, że starszy smartfon będzie miał zapewnione dodatkowe pół roku wsparcia producenta (oczywiście ze względu na wcześniejszy debiut).

Niezbadane są jednak plany Chińczyków i tak naprawdę nie wiadomo jak długo będzie trwało to wsparcie. Bo chociaż już w tym miesiącu mają rozpocząć się beta testy Androida Nougat dla OnePlus 3 (finalna wersja podobno pojawi się jeszcze w tym roku), to tak naprawdę nikt nie informuje jak długo takie wsparcie będzie trwało – nie podano bowiem żadnych dat, czy też jakichkolwiek terminów.

OnePlus One finalnie dostał ”piankę”. Model OnePlus 2 dostanie Nougata (chociaż nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi), a OnePlus 3 oraz OnePlus 3T, jak już wyżej wspominałam, powinny zostać zaktualizowane do najnowszej wersji Zielonego Robota jeszcze w tym roku (być może nowszy model nieco wcześniej). Należy także pamiętać, że trójki nie można już kupić, bo zastąpił ją (niestety) bezpowrotnie najnowszy model tego producenta – 3T.

Źródło: AndroidCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona