OnePlus udostępnia dla OnePlus 3 i OnePlus 3T betę opartego na Androidzie 7.1.1 Nougat OxygenOS | Tabletowo.pl

OnePlus udostępnia dla OnePlus 3 i OnePlus 3T betę opartego na Androidzie 7.1.1 Nougat OxygenOS

Dołącz do dyskusji 0

31 grudnia 2016 roku OnePlus 3 i OnePlus 3T dostały oficjalną aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Niestety, nie jest to najnowsza wersja systemu – dostępne jest bowiem wydanie, oznaczone cyferkami 7.1.1. Na szczęście producent nie próżnuje i pracuje w pocie czoła nad udostępnieniem opartego na nim OxygenOS wszystkim posiadaczom ww. modeli. Trochę to oczywiście potrwa, jednak chętni już teraz mogą zacząć testować tę wersję oprogramowania.

Aby przystąpić do testów, należy udać się na jedną ze stron, podanych w źródle. Pierwsza jest dla właścicieli OnePlus 3T, natomiast druga dla użytkowników OnePlus 3. Następnie trzeba pobrać na komputer udostępniony tam plik, a później postępować dokładnie według załączonej instrukcji.

Producent radzi też, aby wcześniej wykonać kopię zapasową wszystkich danych, posiadanych na smartfonie. Nie da się tego zrobić na karcie pamięci, ale można skorzystać na przykład z chmury. Zawsze bowiem istnieje szansa, że stracimy swoje pliki – lepiej więc dmuchać na zimne.

W o wiele „lepszej” sytuacji są natomiast osoby, które już brały udział w beta testach poprzednich wersji oprogramowania. Jeżeli nie zrezygnowały, to po prostu otrzymają aktualizację do bazującego na Androidzie 7.1.1 Nougat OxygenOS przez OTA.

Trzeba też pamiętać, że jeżeli ktoś ma zainstalowany built w wersji beta, to nie otrzyma wersji finalnej systemu przez OTA. Jeżeli chce go dostać, musi z powrotem wgrać „standardowe” oprogramowanie producenta.

Źródło: OnePlus, OnePlus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona