OnePlus 3 nie najlepiej zarządzał pamięcią RAM – lecą poprawki w Oxygen OS 3.2

OnePlus rozpoczyna dystrybucję dużej aktualizacji dla OnePlus 3, i choć nie wnosi ona nowych funkcji do tej słuchawki, to rozwiązuje niektóre jej problemy. Na przykład kiepskie zarządzanie RAM-em.

OnePlus wydało kolejną wersję swojego, bazującego na Androidze, systemu Oxygen OS. Najnowsza odsłona nosi oznaczenie 3.2 i jest odpowiedzią na skargi wielu użytkowników flagowca, między innymi dotyczącymi agresywnym zarządzaniem pamięcią RAM przez telefon. Oprogramowanie z lubością ubijało procesy w tle, wyrzucając je z pamięci tymczasowej. Powodowało to opóźnienia w uruchamianiu aplikacji ponownie, co przy zastosowanych podzespołach nie powinno mieć miejsca.

Oprócz poprawy działania pamięci RAM, najnowsza aktualizacja dla OnePlus 3 włącza tryb sRGB w opcjach deweloperskich, poprawia jakość odtwarzanego dźwięku, dodaje odświeżoną paczkę ikon, rozwiązuje problemy z powiadomieniami i usprawnia działanie GPS. Naprawia też drobniejsze problemy w Galerii, łata dziury w aplikacjach Zegara i Muzyki, i polepsza jakość zdjęć.

OnePlus nieco przestraszyło się negatywnych opinii o swoim smartfonie po tym, jak w sieci ukazały się porównania wydajności ich „zabójcy flagowców” z topowymi produktami konkurencji, w których OnePlus 3 wypadał słabo. Czy nowa wersja systemu pozwoli użytkownikom odetchnąć z ulgą? To okaże się, kiedy aktualizacja z Oxygen OS 3.2 zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców.

 

źródło: ubergizmo.com