OnePlus nie będzie się rozdrabniać: zaktualizuje modele 3 i 3T od razu do Androida P, pomijając Androida 8.1 | Tabletowo.pl

OnePlus nie będzie się rozdrabniać: zaktualizuje modele 3 i 3T od razu do Androida P, pomijając Androida 8.1

Dołącz do dyskusji 0

W ubiegłym miesiącu OnePlus ustalił swój harmonogram aktualizacji oprogramowania poszczególnych modeli. Podobnie jak Google, OnePlus obiecał klientom dwuletni okres wsparcia Androida w postaci wyższych wersji systemu oraz dodatkowy rok dostarczania łatek bezpieczeństwa. Zmienia to nieco filozofię otrzymywania aktualizacji dla smartfonów tego producenta, co najbardziej interesuje właścicieli OnePlusów 3 i 3T.

Za długi okres wsparcia swoich smartfonów, właściciele OnePlusów 3 i 3T będą musieli zapłacić pewną cenę. Obecnie oba te modele działają na Androidzie 8.0 Oreo i w gruncie rzeczy oczekiwały na ruch ze strony producenta, by zaktualizować je do wersji 8.1. I czekały na tę zmianę dość długo.

Żeby lepiej wykorzystać czas i pracę programistów, podjęto decyzję o nieaktualizowaniu powyższych modeli smartfonów do Androida Oreo 8.1, a bezpośrednio do Androida P. Niesie to jednak za sobą kolejne przesunięcia w terminach. OnePlus nie ukrywa bowiem, że modele 3 i 3T nie będą priorytetem dla firmy. W pierwszej kolejności najnowszą edycję systemu od Google dostanie OnePlus 6, później zostanie ona przygotowana dla OnePlusa 5 i 5T, a dopiero na końcu producent pomyśli o „trójce” i jej poprawionej, młodszej wersji.

Plan aktualizacji OnePlusa

To jednocześnie odwlecze w czasie aktualizację nakładki do OxygenOS 5.1, która dostarczana jest wraz z wyższą wersją systemu Android. Ostatecznie okazuje się więc, że OnePlus 3 i 3T nie dostaną Androida P jeszcze co najmniej przez kilka miesięcy. Jeśli więc ktoś miał nadzieję na rychłą aktualizację do Oreo o numeracji 8.1, musi zmierzyć się z myślą, że nie będzie jej nigdy. Co prawda OnePlus obiecuje, że urządzenia te otrzymają Androida P, ale dla niektórych czas oczekiwania na nowy system może okazać się barierą nie do pokonania.

źródło: OnePlus przez AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona