OnePlus 3 dostanie Androida Nougat do końca tego roku | Tabletowo.pl

OnePlus 3 dostanie Androida Nougat do końca tego roku

Dołącz do dyskusji 0

Trzeba przyznać, że chyba nareszcie kwestia aktualizacji, zaczyna być coraz poważniej traktowana przez producentów. Dla nas – klientów – to świetna informacja, bo chyba większości z nas zależy na tym, by system, który mamy na swoim urządzeniu, został jak najszybciej zaktualizowany do najnowszej wersji. Do grona producentów, którzy zamierzają dosyć szybko wypuścić aktualizację dla swojego flagowca dołącza teraz także OnePlus i model OnePlus 3.

Okazuje się, że chińska firma planuje rozpocząć beta testy Nougata jeszcze w tym miesiącu. Finalna wersja natomiast, trafi ostatecznie do wszystkich użytkowników (drogą OTA) do końca bieżącego roku. Szef zespołu, który jest odpowiedzialny za oprogramowanie w firmie OnePlus – Brian Yoon – podał informację, iż starsze urządzenia (choć wymienił tylko OnePlus 2) również dostaną Nougata, ale nie podał niestety żadnej konkretnej daty.

W ostatnim czasie, firma postanowiła przeprowadzić restrukturyzację. Dotyczyła ona połączenia dwóch zespołów pracujących nad dwoma różnymi wersjami systemu – HydrogenOS i OxygenOS. Wspólna praca tych dwóch ekip miała zaowocować tylko jedną wersja systemu. Oznacza to w tym wypadku tyle, że Chińczycy dużo szybciej poradzą sobie z aktualizacjami, z którymi do tej pory nie radzili sobie zbyt dobrze.

Plany dotyczące aktualizacji urządzeń chińskiej firmy do Androida Nougat, pojawiły się zaraz po informacji, iż LG rozpoczyna wdrażanie nowej wersji systemu na swoje flagowe urządzenie LG G5. Samsung również ogłosił rozpoczęcie beta testów Nougata dla swoich galaktycznych siódemek, mniej więcej w tym samym czasie. Oznacza to chyba, że w końcu w tej materii może coś się zmienić. Może nareszcie producenci będą trochę bardziej łaskawi dla swoich użytkowników, a na nową wersję systemu nie trzeba będzie aż tak długo czekać…

Źródło: Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona