OnePlus 2 otrzyma ulepszoną wersję Snapdragona 810 | Tabletowo.pl

OnePlus 2 otrzyma ulepszoną wersję Snapdragona 810

Dołącz do dyskusji 0

Mimo że OnePlus jest bardzo młodą firmą, stworzoną przez Oppo, to już wyróżnia się sporą rozpoznawalnością, głównie wśród maniaków branży mobilnej. Jeszcze w tym roku poznamy nowego flagowca, oznaczonego cyfrą 2. Wiemy już, że zostanie wyposażony w ulepszoną wersję Snapdragona 810, której mają być obce problemy z przegrzewaniem.

Pierwszy OnePlus był przeciętnym urządzeniem, głównie z powodu trapiących go awarii (m.in. problemów z wyświetlaczem). Mam nadzieję, że w nowym smartfonie Chińczycy poprawią te niedoróbki i Two będzie bezproblemowy na co dzień. Niestety pewnych problemów może dostarczyć sam układ Qualcomma.

Od początku swojego istnienia Snapdragon 810 miał problemy z przegrzewaniem się – Amerykanie nie byli w stanie dopracować swojej konstrukcji. Pierwszą ofiarą tego układ padł LG G Flex 2 – najlepiej świadczy o tym fakt, że flagowy G4 posiada słabszą wersję układu, 808. Z kolei HTC zdołało „schłodzić” One M9, dzięki specjalnej łatce ograniczającej wydajności. Z kolei One Plus 2 zostanie wyposażony w ulepszony układ w wersji 2.1. Według zapowiedzi znacznie lepiej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła i działa stabilniej.

Pomóc ma również zoptymalizowany Oxygen OS, wykorzystujący pełny potencjał topowego Snapdragona. Zobaczymy, czy rzeczywiście OnePlus 2 nie będzie miał problemów z thermal throotlingiem. Więcej informacji o nadchodzącym „zabójcy flagowców” znajdziecie w tym wpisie.

źródło: OnePlus przez Neowin

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona