Microsoft także lubi ciemność. OneNote wkrótce otrzyma ciemny motyw

Microsoft planuje zaktualizować aplikację OneNote w wydaniu na Windows 10 o tryb ciemnego motywu. To kolejna aplikacja Microsoftu, po wersji dostępnej na iOS-a i tej obsługiwanej z poziomu przeglądarki internetowej, która ma otrzymać tę istotną funkcję.

Reklama
fot. The Verge

Nasze oczy być może wkrótce nieco odpoczną, ponieważ, długo wyczekiwany przez użytkowników, ciemny tryb wędruje do kolejnej aplikacji Microsoftu, tym razem wybór padł na OneNote’a. Warto dodać, że Microsoft już wcześniej zaczął implantować ciemniejsze kolory. Obsługi trybu ciemnego doczekał się już Outlook na iOS-a i także ten dostępny w wersji webowej. Co więcej, ciemny schemat można wybrać w Windows 10.

fot. The Verge

Mamy do czynienia wciąż z wczesną wersją, jednakże jeśli uruchomisz tę funkcję na Windows 10 to zauważysz, że aplikacja upodobni się na wzór tej dostępnej na iOS czy Androida. Firma dodatkowo zaznaczyła, że zostanie utrzymany biały motyw w miejscu dodawania notatek, prawdopodobnie w celu zachowania większej czytelności dla tych już istniejących.

Reklama

Mimo iż Microsoft potwierdził wsparcie dla tej wyczekiwanej funkcji, firma wciąż nie podała terminu, w którym możemy się spodziewać aktualizacji aplikacji dla Windowsa 10. Zaznaczano jednak, że ta beta wersja wciąż nie jest dostępna w jej wewnętrznych kompilacjach, co może oznaczać, że minie jeszcze chwilka czasu, zanim aplikacja zostanie dopracowana. Przede wszystkim cieszy jednak fakt, że Microsoft sukcesywnie uzupełnia swoje aplikacje o wsparcie dla trybu ciemnego.

Źródło: The Verge

Reklama