Onda V972: cztery rdzenie, Retina, 2GB RAM za 240 dolarów | Tabletowo.pl

Onda V972: cztery rdzenie, Retina, 2GB RAM za 240 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Co sądzicie o ekranie Retina, w który wyposażony jest najnowszy iPad? Ten 9,7-calowy wyświetlacz oferuje rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli i wykonany jest zgodnie z technologią IPS. A gdybym powiedział, że tablet posiadający taki ekran może kosztować o połowę mniej niż produkt Apple?

Oczywiście prawdą jest, że nie należy skupiać się przy zakupie tylko na jednym czynniku. Dlatego też przejdźmy do podzespołów tabletu V972 firmy Onda. Sercem urządzenia są: 4-rdzeniowy procesor AllWinner A31 (stworzony na architekturze ARM Cortex-A7) oraz grafika PowerVR SGX544MP2. 8-rdzeniowe GPU ma pozwalać na dekodowanie obrazu zewnętrznego o rozdzielczości nawet 4096 x 2160 pikseli, a także filmów Blu-Ray 3D.

Na pokładzie odnajdziemy 2 GB pamięci RAM, przestrzeń użytkową o wielkości 16 GB – z możliwością rozbudowania nawet o 32 GB dzięki czytnikowi kart microSD, moduł Wi-Fi obsługujący standardy b/g/n, akcelerometr, port USB 3.0. Nie zabrakło aparatu 5,0 Mpix, znajdującego się z tyłu, oraz 2,0 Mpix kamerki internetowej, umieszczonej nad wyświetlaczem.

Całość zamknięta jest w aluminiowej obudowie o wymiarach 242 x 187.5 x 9.8 mm, która ma chronić przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Długość pracy (określoną jako 8-10 godzin) zapewnia litowo-polimerowy akumulator o pojemności 8 000 mAh. Waga tabletu to 649 gram. Aktualnie urządzenie działa pod systemem Android w wersji 4.1 (Jelly Bean), lecz Onda przewiduje aktualizację do 4.2 .

I teraz najlepsze – cena tabletu to tylko 239,90 dolarów! Dysponując kwotą, za którą można nabyć najnowszego iPada (499 dolarów/ 2199 złotych) w oficjalnym sklepie Apple, jesteśmy w stanie kupić aż dwa V972, i jeszcze powinno zostać na jakieś zwykłe etui. Brzmi ciekawie?

Jest jednak jeden problem – firma Onda oficjalnie nie prowadzi sprzedaży poza granicami Chin. Możemy zatem zakupić urządzenie jedynie u pośredników bądź samoistnych sprzedawców – ciężko stwierdzić na ile jest to legalne w tamtym kraju.

Jednym z takich sprzedawców jest onda-tablet. Niestety informacje zawarte na stronie nie świadczą dobrze o kompetencji firmy. Przykładowo, według opisu urządzenie obsługuje 5-punktowy multi-touch, jednak w jednym z komentarzy sprzedawca twierdzi, że 10-punktowy. Zastanawiające jest również, że tablet nie posiada żadnego porządnego zdjęcia poza miniaturką (180 x 180). Przy wypowiedzi sprzedawcy „Onda V972 Quad Core support Google Maps Location” nachodzi mnie pytanie – w jaki sposób? Chyba tylko poprzez Wi-Fi, gdyż na pokładzie nie znajdziemy niestety GPS‚u ani Bluetooth‚a.

Również odpowiedź „We will print your package value under 50USD” jest zastanawiająca. Opisany zabieg ma na celu zaniżenie bądź wyeliminowanie dodatkowych opłat celnych. Osobiste „dogadanie się” ze sklepem w tej kwestii, a oficjalna zapowiedź popełnienia przestępstwa przez sprzedawce (tak to należy traktować), to jednak zupełnie dwie różne rzeczy.
Osobiście jestem ciekaw, jak zareagują celnicy, którzy przeczytali tę informację zawczasu ;)

Tablet Onda V972 można kupić za niecałe 240 dolarów na stronach nieoficjalnych sprzedawców – onda-tablet oraz onda-sale lecz dopiero od połowy Grudnia. Przypominam, że oficjalnie producent sprzedaje swoje produkty tylko na terenie Chin.

Osoby znające język chiński bądź po prostu zainteresowane odsyłam do filmiku z oficjalnej prezentacji V972 wraz z V812link.

Jeszcze podsumowując specyfikację:

 • 9,7-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (264 ppi)
 • czterordzeniowy procesor AllWinner A31
 • 2 GB RAM
 • 16 GB pojemności użytkowej
 • czytnik kart microSD
 • WiFi 802.11 b/g/n
 • port USB 3.0, miniJack
 • aparat 5,0 Mpix oraz kamerka internetowa 2,0 Mpix
 • akcelerometr
 • akumulator 8000 mAh
 • Android 4.1 (z prawdopodobną aktualizacją do 4.2)
 • wymiary: 242 x 187.5 x 9.8 mm, przy wadze 649 g

Tablet, mimo iż jest „chińszczyzną”, zapowiada się co najmniej  interesująco – zwłaszcza przy tak niskiej cenie. Czekamy zatem z niecierpliwością, aż fizycznie wkroczy na rynek. Bądźcie pewnie, że wówczas przekażemy Wam więcej informacji na jego temat.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona