Omega MID 8500 – dwurdzeniowe 8 cali za 599 złotych

tablet omega mid8500

Przywykliśmy do tabletów z ekranami o przekątnej 7″ lub 10,1″, ewentualnie jeszcze 8,9″. Od jakiegoś czasu w sprzedaży pojawiają się również propozycje 8-calowe. Jedną z nich, ciekawszą od pozostałych ze względu na dwurdzeniowy procesor, jest nowość firmy Platinet, tablet Omega MID 8500.

Sercem Omega MID 8500 jest dwurdzeniowy procesor Rockchip 3066 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, który ma do dyspozycji 1GB RAM, a jego systemem operacyjnym jest Android Ice Cream Sandwich (nie ma żadnej informacji od producenta dotyczącej ewentualnej aktualizacji do Jelly Bean).

Urządzenie zostało wyposażone w 8-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej, WiFi, kamerkę 0,3 Mpix, slot kart microSD, wyjście miniHDMI, port microUSB, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz aluminiową obudowę. Wiele wskazuje na to, że nie oferuje aparatu, Bluetooth, GPS i 3G (aczkolwiek można podłączyć zewnętrzny modem 3G).

Tablet Omega MID 8500 wyceniony został na 599 złotych.

Tak swoją drogą, bardzo cieszy mnie fakt, że sytuacja na polskim rynku tabletów rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Co chwilę debiutują kolejne, coraz ciekawsze, urządzenia, które przyprawiają o zawrót głowy tych posiadaczy tabletów, którzy nie tak dawno kupili sprzęt w podobnej cenie, ale z gorszymi parametrami (przyznajcie się, że też mieliście taką sytuację…). Oby tak dalej!