Olympus zaprezentował inteligentne okulary bazujące na sześcioletnim procesorze

Google Glass był projektem bacznie obserwowanym przez ogromną liczbę osób. Niestety, został on zamknięty, przez co wielu entuzjastów musiało się pożegnać z tematem inteligentnych okularów. O takim sprzęcie jednak przypomniał sobie Olympus, który wypuści na rynek sprzęt o nazwie EyeTrek EI-10 Smart Glasses.

Gdy spojrzę na swoje biurko, to widzę leżący na nim, już 12-letni aparat od Olympusa. I to nie byle jaki, bowiem jest to jeden z pierwszych kompaktów, który pozwalał na dziesięciokrotny zoom optyczny. Ze względu na ten sentyment nowy projekt tej firmy zwrócił moją uwagę. Niestety, EyeTrek EI-10 nie wnosi nic nowego do technologicznego świata.

Najnowsze, inteligentne okulary od Olympusa, podobnie jak Google Glass, wyświetlają obraz tuż przed okiem użytkownika, natomiast w interakcje ze sprzętem wchodzi się dzięki bocznemu panelowi dotykowemu. A jak prezentuje się specyfikacja tego urządzenia? Okulary bazują na procesorze TI OMAP 4470 i wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 640 x 400 pikseli. Do tego dochodzi 8 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci operacyjnej. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 4.2.2, a całość zasila ogniwo o pojemności 300 mAh. Nie zabrakło takich rzeczy, jak złącze micro USB, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 i wejście mini jack.

Dużo ludzi od razu zwróciło uwagę na procesor – jest to sześcioletni układ, a w świecie mobilnych technologii sześć lat jest okresem wręcz ogromnym. Ze względu na to, że zastosowano stary chipset, Olympus musiał też zdecydować się na niezbyt świeżą wersję zielonego robocika – Androida 4.2.2.

Biorąc pod uwagę zdjęcia reklamowe można odnieść wrażenie, że sprzęt ten został zaprojektowany głównie z myślą o pracownikach fabryk, linii produkcyjnych czy hal. Oczywiście nie powinniśmy się z tym kłócić, bowiem faktycznie inteligentne okulary mogą się tam nieźle odnaleźć. Niestety, bateria zapewne nie pozwoli na długie korzystanie ze sprzętu. Nie zachwyca również cena, która prawdopodobnie będzie wynosić 1500 dolarów (około 5500 złotych).

Źródło: Android Police