Olivetti prezentuje tablet OliPad. Ma dość maszyn do pisania? | Tabletowo.pl

Olivetti prezentuje tablet OliPad. Ma dość maszyn do pisania?

Dołącz do dyskusji 0

Nie jestem pewien czy słyszeliście kiedykolwiek o Olivetti… Jest to włoska firma z tradycjami produkująca kopiarki, faxy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki… a teraz także tablety.

Olivetti OliPad to pierwszy włoski tablet, który, gdyby nie jeden szkopuł, mógłby spokojnie konkurować z rynkowymi gigantami pokroju Motoroli Xoom lub Galaxy Taba 10.1.

OliPad to tablet wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy (1024 x 600), 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth. Urządzenie oferuje szeroki wachlarz aplikacji, które są albo będą już zainstalowane, albo dostępne w specjalnym, dedykowanym sklepie producenta (App Shop). Aplikacje te ułatwią użytkownikowi przeglądanie internetu, udzielanie się na portalach społecznościowych oraz odtwarzanie multimediów.

Pod maską znajdziemy dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 (ARM Cortex A9), znany ze swojej wydajności, port USB, czytnik kart pamięci SD, oraz gniazdo HDMI. Całość pracuje pod kontrolą systemu Google Android OS 2.2 (dlaczego nie Honeycomb?).

Wiadomo, że Olivetii przy projektowaniu tabletu położyło duży nacisk na jego funkcje biznesowe. W rezultacie w OliPadzie znajdziemy aplikacje takie, jak cyfrowe katalogi sprzedaży dedykowane popularnym markom branży odzieżowej, menedżer sprzedaży do zarządzania firmą w ruchu, narzędzie społecznościowe dla firm skierowane do grup pracujący w firmach i na zewnątrz nich oraz aplikację służącą do podpisywania e-dokumentów.

Tablet będzie dostępny już 7 marca w cenie 399€.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona