Olive Pad VT100 – indyjski tablet z Androidem 2.1

Olive Pad VT100

Reklama

Indyjski producent elektroniki użytkowej, w tym popularnych ostatnio modeli zasilanych przez baterie typu „paluszki”, Olive, zaprezentował swój pierwszy tablet internetowy. Urządzenie nosi nazwę Pad VT100 i jest pierwszym tabletem obsługującym 3,5G w Indiach.

Specyfikacja Olive Pad VT100 to przede wszystkim dotykowy ekran o przekątnej 7-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Na jego pokładzie nie zabrakło również modułu Bluetooth, WiFi, 512MB RAM oraz 512MB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart pamięci.

Reklama

Pozostałe dane ze specyfikacji urządzenia to między innymi 3,5 mm wyjście słuchawkowe, kamerka do połączeń wideo, aparat o rozdzielczości 3 Mpix, port mini USB oraz bateria o pojemności 3200 mAh. Najnowszy sprzęt Olive kontrolowany jest przez system operacyjny Google Android w wersji 2.1.

Cena Olive Pad VT100 wahać się będzie pomiędzy 425 a 530 dolarów. Tablet powinien pojawić się w sprzedaży na indyjskich półkach sklepowych w przyszłym miesiącu, natomiast nieco później trafi na rynek amerykański. Niewykluczone, że urządzenie wkrótce zadebiutuje również w Europie.

Źródło