OLED z Gorilla Glass od Samsunga - Tabletowo.pl

OLED z Gorilla Glass od Samsunga

Tabletowo.pl OLED z Gorilla Glass od Samsunga Ciekawostki Nowości Samsung

Wpis pochodzi z ObywatelHD.pl:

Firma Corning,  znana z produkcji super wytrzymałego szkła Gorilla Glass używanego w komórkach i tabletach, łączy siły z koreańskim Samsungiem. Celem kooperacji ma być stworzenie bardziej wytrzymałych i odpornych na zarysowania wyświetlaczy AMOLED. Poprawią się też ich właściwości techniczne.

Nowy substrat został okrzyknięty nazwą Lotus Glass. Oprócz wytrzymałości znanej z najnowszej wersji Gorilla Glass ma sprawiać, że ekrany OLED będą miały jeszcze lepsze czasy reakcji, ładniejszy obraz, wyższą rozdzielczość i będą czerpały mniej energii. Nowe, „magiczne” właściwości mają zostać osiągnięte, dzięki bardziej zaawansowanym procesom produkcyjnym. Wytrzymałe szkło Lotus można poddawać obróbce cieplnej bez strachu, że coś mu się stanie. Według producenta pomoże to w poprawie końcowych parametrów ekranów OLED.

Póki co Lotus Glass Corninga i Samsunga jest w fazie testowej. Nowy produkt ma zadebiutować latem tego roku. W pierwszej kolejności w nowej serii telefonów komórkowych Galaxy Nexus.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona