Okulary rozszerzonej rzeczywistości HTC Vive dostępne w cenie 799 dolarów 21

Okulary rozszerzonej rzeczywistości HTC Vive dostępne w cenie 799 dolarów

Przedsprzedaż rozpocznie się 29 lutego

Okulary rozszerzonej rzeczywistości stają się naturalnie coraz popularniejsze. Tutaj nie bez znaczenia jest rosnące zainteresowanie zarówno deweloperów, twórców filmów i zdjęć w 360 stopniach, jak i samych potencjalnych klientów. Teraz oficjalnie HTC i Valve poinformowały, że za ich gogle VR przyjdzie nam zapłacić dokładnie 799 dolarów. Co otrzymamy w tej cenie?

HTC Vive działa w oparciu o platformę SteamVR, ale Tajwańczycy dodali Vive Phone Services, który umożliwi z poziomu okularów np. odpisanie na wiadomość za pomocą szablonowych odpowiedzi, odbieranie połączeń głosowych czy też przeglądania zapisanych wydarzeń w kalendarzu. Rozwiązanie niewątpliwie praktyczne.

W dniu premiery ma być dostępne 40 aplikacji. Do każdego Vive będą dodawane od razu dwa tytuły:

  • Job Simulator: The 2050 Archives – w świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle wszystkie prace są wykonywane przez roboty, a my wcielamy się w postać, która sprawdza, jak to wyglądało kiedyś.
  • Fantastic Contraption – własnoręcznie tworzymy własne maszyny, a następnie patrzymy jak działają.

Oczywiście producent zaznacza, że gry to nie wszystko, do czego zostało stworzone HTC Vive. Tajwańczycy mają zamiar zadbać o wykorzystanie potencjału tych gogli również przez inne branże, wspomniano tutaj m.in. o medycynie, handlu czy też edukacji. Z pewnością potencjał drzemiący w tym sprzęcie jest ogromny.

 

htc-vive-1

Od kiedy rok temu zaprezentowaliśmy światu system HTC Vive, niestrudzenie pracowaliśmy z Valve aby dostarczyć Wam najlepsze rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości. Prezentując konsumencką wersję HTC Vive, realizujemy naszą wizję wirtualnej rzeczywistości, umożliwiając ludziom na całym świecie doświadczenie prawdziwego,  głębokiego VR, który rozpala wyobraźnię i naprawdę zmienia świat.

Cher Wang, CEO HTC

Przedsprzedaż rozpocznie się 29 lutego, a pierwsze egzemplarze Vive trafią do klientów 1 kwietnia (data pewnie nieprzypadkowa). W skład zestawu za 799 dolarów wchodzą: bezprzewodowe kontrolery, gogle z wbudowaną kamerą, która pozwala na interakcje z otoczeniem oraz system, rozpoznający nasze ruchy.

źródło: HTC