Oficjalny Lineage OS 15.1 już dostępny między innymi na Sony Xperia Z i T

Lineage OS (dawniej CyanogenMod) to nie tylko ciekawa systemowa alternatywa dla nowych smartfonów, ale również drugie życie dla starszych urządzeń. Tym razem Lineage Team wydał swój system na modele Sony, takie jak Xperia Z czy Xperia T.

Przyznam szczerze, że jestem tym nieco zdziwiony. Urządzenia, które teraz mogą pochwalić się Lineage OS w wersji 15.1, nie są najnowsze. System ten mogą już instalować użytkownicy takich sprzętów, jak Sony Xperia Z, Xperia ZR, Xperia ZL, Xperia Tablet Z (WiFi oraz LTE), Xperia TX, Xperia SP, Xperia T oraz Xperia V. Do grupy wspieranych urządzeń dodano również LeEco Le 2.

Reklama

Muszę zaznaczyć, że niektóre z tych modeli są naprawdę stare. Sony Xperia V jest z… 2012 roku. Urządzenie to może pochwalić się jednym gigabajtem pamięci RAM oraz procesorem Qualcomm Snapdragon S4, który został wyposażony w dwa rdzenie Krait taktowane zegarem 1,7 GHz.

Przyznam, że jestem bardzo ciekawy jak na tych modelach, zwłaszcza na Xperii Z, działa oficjalna wersja Lineage OS 15.1. Nie spodziewam się czegoś specjalnego, jednak myślę, że smartfon powinien spokojnie nadążać nad typowymi, codziennymi czynnościami, takimi jak dzwonienie, pisanie wiadomości za pomocą komunikatorów czy przeglądanie stron internetowych.

Na prywatnym Nexusie 7 2013, który może pochwalić się zbliżoną specyfikacją do Xperii Z, mam Custom ROM, dzięki któremu urządzenie potrafi działać dosyć szybko.

Źródło: Android Police