Oficjalne zdjęcia i specyfikacja tabletów Sony S1 i S2

Spodziewaliśmy się tego. Tablety Sony S1 i S2 to jedne z najciekawszych urządzeń tego sezonu. Wyróżniają się mocną specyfikacją i nietypowym designem. Tajwański sklep Sogi opublikował oficjalne zdjęcia S1 i S2 oraz ich specyfikację zaznaczając, że pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2011 roku (najprawdopodobniej we wrześniu).

Sony S1 wyposażono w 9.4-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 480 pikseli, system operacyjny Google Android Honeycomb 3.0, dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 1GHz, kamerę do wideorozmów, moduł Wi-Fi, modem 3G / 4G, obsługę standardu DLNA, funkcjonalność bezprzewodowego pilota telewizyjnego, dostęp do sklepu z książkami elektronicznymi oraz pełnowymiarowy czytnik kart pamięci. Ekran urządzenia wykonano w technologiach TruBlack i Bravia gwarantujących bardzo dobre odwzorowanie czerni oraz kolorów.

Reklama

Sony S2 jest składanym tabletem o dwóch 5.5-calowych ekranach o rozdzielczości 1024 x 480 pikseli. Jego sercem jest układ Nvidia Tegra 2 oraz system operacyjny Android Honeycomb, a obudowa kryje oczka aparatu cyfrowego i kamery do wideorozmów.

Wiem, wiem. Specyfikacja wyżej opisanych modeli nie jest dla Was nowością, ale w tej historii najważniejszy jest fakt publikacji ich oficjalnych zdjęć prasowych oraz pojawienie się w sklepie internetowym. Niech podniosą do góry ręce wszyscy ci, którzy nie mogą się doczekać września i premiery tabletów Sony S1 i S2.

źródło