Oficjalne stanowisko Asus Polska w sprawie Asusa Transformer Prime - GPS i bootloader | Tabletowo.pl

Oficjalne stanowisko Asus Polska w sprawie Asusa Transformer Prime – GPS i bootloader

Dołącz do dyskusji 0
tablet asus transformer prime

Część użytkowników Asusa Transformer Prime skarży się na problemy z GPS, Asus przyznaje się do istniejącego problemu, usuwa „GPS” z listy parametrów technicznych tabletu i prezentuje na CES 2012 odświeżoną wersję modelu, Asusa Transformer Prime TF700T z nieco zmienionym designem i ekranem 1920 x 1200 pikseli – tak dotychczas wyglądała ta sprawa. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy oficjalnego stanowiska Asus Polska, w którym to w końcu zostaną wyjaśnione najbardziej interesujące kwestie, czyli jakaś rekompensata czy możliwość zwrotu wadliwych urządzeń.

Takowe oświadczenie właśnie zostało mi przesłane, jednak – jak się zaraz przekonacie, nie wnosi nic odkrywczego. Jest to po prostu stanowisko centrali Asusa (więcej tutaj), tyle że w języku polskim. Niestety, na chwilę obecną więcej informacji od Asusa nie udało mi się wyciągnąć.

Drodzy użytkownicy tabletu Eee Pad Transformer Prime,

Bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie. Eee Pad Tranformer Prime otrzymał znakomite recenzje i spotkał się z wielkim zainteresowaniem ze strony Klientów po swojej premierze w grudniu 2011 roku. Obecnie wciąż pracujemy nad zapewnieniem dostępności tabletu na całym świecie i staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na olbrzymie zapotrzebowanie na nowego Transformera.

Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć jak najdoskonalsze produkty i oferować jak najlepsze usługi naszym Klientom, dlatego też wkrótce pojawi się aktualizacja over-the-air oprogramowania tabletu Transformer Prime. Wersja 8.8.3.33 poprawi ostrość kamery, płynność reakcji na dotyk oraz możliwości instalacji aplikacji z portalu Android Market.

Firma ASUS włożyła wiele trudu, aby zapewnić dostępność systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich na tablecie Transformer Prime. Aktualizacja over-the-air będzie dostępna już 12 stycznia 2012 roku.

Odnosząc się do informacji dotyczących pracy systemu GPS zainstalowanego w Transformerze Prime oraz decyzji firmy ASUS o zablokowaniu i zakodowaniu bootloadera tabletu:

Obudowa ASUS Eee Pad Transformer Prime została wykonana w technice unibody z metalicznego materiału, który może wpływać na działanie GPS podczas odbierania sygnału satelitarnego. Należy pamiętać, że tablet nie jest profesjonalnym urządzeniem GPS i moc sygnału może być z łatwością zakłócana przez takie czynniki jak pogoda, konstrukcja budynków czy ukształtowanie terenu. Prosimy o wzięcie pod uwagę tych ograniczeń podczas korzystania z funkcji GPS. Aby oszczędzić niedogodności Klientom wymagającym profesjonalnego urządzenia GPS, zdecydowaliśmy o usunięciu tej funkcji z listy specyfikacji i komunikatów reklamowych. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności.

Decyzja o zablokowaniu bootloadera podjęta została z uwagi na wymagania stawiane przez dostawców treści i usług, związane z zapewnieniem jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa urządzeń korzystających z systemu DRM. ASUS wspiera system zabezpieczeń DRM Google, aby zagwarantować użytkownikom wysoki komfort korzystania z wypożyczalni filmów. Poza tym, z naszych obserwacji wynika, że użytkownicy, którzy rootują swoje urządzenia, ponoszą ryzyko awarii systemu. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z faktu, że w społeczności modderów istnieje zapotrzebowanie na urządzenia posiadające odblokowany bootloader. Z myślą o tej grupie użytkowników zespół ASUS pracuje nad narzędziem zdejmującym blokadę. Prosimy pamiętać, że usunięcie zabezpieczenia unieważnia gwarancję urządzenia i sprawia, że usługa wypożyczania filmów Google przestaje być dostępna, ponieważ urządzenie przestaje być chronione mechanizmami bezpieczeństwa.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie okazane firmie ASUS. Szczęśliwego Nowego Roku!

Z naszych informacji wynika, że niektórzy z Was zdecydowali się zadziałać na własną rękę i próbować zwrócić tablet do sklepu – tak też zrobił jeden z Czytelników Tabletowo.pl, który przebieg całej sytuacji opisuje na naszym forum. Ta na chwilę obecną jeszcze nie została zakończona.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona