Reklama

Office Mobile – oto pakiet biurowy dla iPada od Microsoftu

Apple_iPad_MicrosoftOffice-9

Reklama

W końcu. Tak można podsumować dzisiejszą premierę pakietu biurowego Microsoft Office, w skład którego wchodzą trzy aplikacje – Word, Excel i PowerPoint. Minął ponad tydzień od czasu, kiedy Jakub pisał o zbliżającej się premierze Office’a. Nie musieliśmy długo czekać. Oto jest, Office Mobile dla iPada. 

Tak jak zakładano, prezentację odbywającą się w San Francisco poprowadził nowy CEO Microsoftu – Satya Nadella. Wygląda na to, że działania firmy nabrały tempa i w Redmond wszyscy przykładają się do nowych produktów. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć krotki hands-on nowego pakietu biurowego Microsoftu. Office Mobile będzie rozpowszechniany w myśl zasady freemium. To znaczy, że pakiet jest na ogół darmowy, ale dostępne wtedy jest tylko oglądanie plików. Aby móc je edytować, trzeba zalogować się do usługi Office 365, która jest już płatna.

CEO Microsoftu oznajmił, że Usługa Office 365 ma pozwolić jej użytkownikom na dostęp do dokumentów, arkuszy, prezentacji itp. na absolutnie każdym urządzeniu. Nie ważne czy będzie to komputer, tablet, czy smartfon.

Premiera Office’a dla iPada nastąpiła przed kafelkową odsłoną pakietu. Z tego co wiadomo i ta jest już w przygotowaniu.

Jeżeli chcecie zobaczyć wideo z prezentacji to zapraszam tutaj.

A oto kilka zrzutów z Worda:

Excela:

I na koniec PowerPoint:

źródło