Office Lens, czyli jedna z nielicznych przewag Windows Phone - Tabletowo.pl
Ważne

Office Lens, czyli jedna z nielicznych przewag Windows Phone

Użytkownicy Windows Phone czy dotykowego środowiska Windows często są obiektem żartów i kpin związanych z „brakiem aplikacji”. W moim odczuciu problem ten jest mocno wyolbrzymiany, ale niewątpliwie trzeba przyznać, że Windows Store znacznie odstaje od marketów konkurencji, czyli Apple App Store i Google Play.

Istnieją jednak pewne appki czy funkcje, które dostępne są tylko dla użytkowników Windowsa. Wśród nich można znaleźć Cortanę, nawigację HERE (choć ta trafi wkrótce do smartfonów Samsunga) czy w końcu „obiektywy”. Obiektywy, czyli Lenses, to aplikacje połączone z kamerą smartfona, które w inteligentny sposób przekształcają obraz w momencie robienia zdjęcia, bez potrzeby otwierania aplikacji i ładowania do niej wcześniej zrobionej fotografii. Zastosowania obiektywów są przeróżne, ale jedno z najciekawszych zaprezentował ostatnio zespół Office, który wprowadził aktualizację do swojej aplikacji Office Lens.

Tabletowo.pl Office Lens, czyli jedna z nielicznych przewag Windows Phone Aktualizacje Ciekawostki Microsoft Windows

Jak dotąd aplikacja pozwalała na „skanowanie” zapisanych kartek, dokumentów czy szkiców przy użyciu wbudowanego aparatu. Efekt końcowy zapisywała w OneNote czy scalonym, wielostronicowym pliku pdf. Od wczoraj jej funkcjonalność znacznie się zwiększyła. Pozwala ona na konwersję tekstu i rysunków bezpośrednio do dokumentów Word czy PowerPoint – z działającym rozpoznawaniem tekstu czy zamianą rastrowych rysunków na wektorowe i późniejszą ich edycję – a całość zapisywana jest na dysku wirtualnym OneDrive.

Komu mogłoby się to przydać? Pierwszą grupą osób, która przychodzi mi na myśl, są studenci. Skanowanie notatek, slajdów, skryptów czy ćwiczeń i konwersja ich na edytowalne, cyfrowe pliki byłaby nieocenioną pomocą. Przetestowałem to narzędzie i muszę powiedzieć, że rozpoznawanie tekstu działa doskonale – nawet z zachowaniem layoutu czy numerowanych list. Co więcej, aplikacja dokonuje przekształcenia pliku wejściowego w taki sposób, że nie musimy robić zdjęcia idealnie prostopadle do fotografowanego obiektu, co widać również na przykładowych zdjęciach udostępnionych przez zespół Office.

Aplikację na Windows Phone możecie pobrać linkiem poniżej. Co o niej sądzicie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona