Reklama

Office dla tabletów z Androidem do pobrania z Google Play

To, że Office dla tabletów z Androidem powstanie wcześniej niż dotykowa wersja dla Windowsa, było wiadomo już od dawna. Można było się zapisać do programu preview i czekać na oficjalne zaproszenie Microsoftu.

Reklama

Jeśli okazaliśmy się szczęśliwcami udało się nam zdobyć linka aktywacyjnego. Na szczęście nie musimy już przechodzić tego mozolnego procesu. Od dzisiaj każdy właściciel tabletu między 7 a 10,1 cala może za darmo pobrać wersję beta aplikacji Word, Excel i PowerPoint prosto z Play Store. Pod warunkiem, że jego urządzenie jest oparte na procesorze architektury ARM i działa pod systemem Android KitKat lub Lollipop.

Trzeba pamiętać, że są to wersje beta, więc nie można spodziewać się po nich pełnej funkcjonalności czy należytej stabilności. Microsoft pobiera dane telemetryczne, czyli sposób naszego korzystania z aplikacji, więc jeśli jesteśmy wrażliwi na tle naszej prywatności – musimy uważać na wszelkie wersje preview. Android to obecnie zdecydowanie największa część rynku mobilnego i nie może dziwić, że firma z Redmond decyduje się na promowanie swoich usług na podwórku u swojego rywala. A użytkownicy dotykowego Windowsa po raz kolejny dostają kolejny argument, żeby irytować się na ten system operacyjny.

Dajcie znać, czy udało Wam się pobrać i zainstalować te aplikacje na Waszych urządzeniach ze zgodną specyfikacją techniczną.